AK Parti Elazığ Milletvekili, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Ejder Açıkkapı, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü dolayısıyla yayınladığı mesajında; “Ülkemizin gelişim ve ilerlemesinde temel taş olan işçi kardeşlerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü canı gönülden tebrik ediyorum. İşçi kardeşlerimizin alın teri ve üstün fedakarlıkları sayesinde ekonomimiz güç kazanmakta, toplumun refahı artmaktadır. Emeklerinin karşılığını adaletli bir şekilde almaları için gerekli tüm politikaları hayata geçirmek, devletimizin asli görevlerindendir. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğindeki 22 yıllık AK Parti iktidarlarında bu bilinçle, işçilerimizin yaşam standartlarını yükseltmek ve haklarını korumak adına önemli adımlar attık ve atmaya devam edeceğiz. Küresel zorluklara rağmen işçi kardeşlerimizin yanında durarak, onlara olan desteğimizi her platformda göstermeye kararlıyız. Daha iyi ücret, sosyal hakların genişletilmesi ve çalışma şartlarının iyileştirilmesi gibi iyileştirmelerle işçilerimizin ve dolayısıyla toplumumuzun refahını artırmak en büyük hedeflerimiz arasındadır. Bu özel ve güzel günde, emekleriyle bizlere ilham veren; başta Elazığ’ımız olmak üzere ülkemizin dört bir yanında çalışan tüm işçi kardeşlerime şükranlarımızı sunuyor, emeklerinin her zaman kıymetli olduğunu vurgulamak istiyorum. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğindeki Türkiye yüzyılında hep birlikte daha müreffeh, adil ve güçlü bir ülke inşa etme yolunda emin adımlarla ilerlemeye devam edeceğiz.  Her bir işçi kardeşimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyor, sağlık , huzur ve başarı dolu bir yıl diliyorum” dedi.

 

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında; “Alın terleriyle üretim sürecine katkı sağlayan, ülkemizin ve şehrimizin gelişmesinde, kalkınmasında önemli role sahip olan işçi kardeşlerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyorum. Emek ve alın terini mukaddes kabul eden bir medeniyetin mensupları olarak işçi kardeşlerimizin refahını sağlamak hepimizin ortak sorumluluğudur. Bu bilinç ve sorumluluk duygusuyla her daim işçi kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Elazığ Belediyesi ailesi olarak bu birlik, beraberlik ve dayanışma bilinci içerisinde işçisiyle, memuruyla güzel şehrimize hizmet etmenin onurunu ve mutluluğunu paylaşmaya devam edeceğiz. Aziz şehrimizi daha güzel ve daha güçlü yarınlara taşıma noktasında özveriyle ve gayretle çalışan tüm işçi kardeşlerime teşekkür ediyor, tüm işçi kardeşlerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü canı gönülden kutluyorum.” dedi.

 

ELİGED Başkanı Tugay Telçeken, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajında; “Emek ve alın terinin hayata bakış açısı ve kültürümüzde kutsal bir kıymete ve öneme sahip olduğunu ifade eden Başkan Telkeçen; “Bu yaklaşımla işçi hakkının korunması her zaman önceliğimizdir. Gelişimi toplumun tüm kesimleriyle birlikte gerçekleştirebileceğimiz inancıyla, toplumumuzun büyük bir paydasını oluşturan işçi kardeşlerimizin haklarının her zaman korunması gerektiğini savunuyoruz. Ülkemizin istihdam, üretim, yatırım ve ihracat odaklı büyümesinde işçi kardeşlerimizin emeklerinden gelen güce güveniyoruz,  hem özel sektör hem de kamudaki işverenlerin, emekçi kardeşlerimizin menfaatleri doğrultusunda onların refah seviyelerini arttıracak adımlar atacağına inancımız tamdır. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü vesilesiyle, büyük ve güçlü Türkiye’nin gelişim sürecinde her zaman lokomotif paydaş olan işçi kardeşlerimize saygı ve şükranlarımızı sunuyoruz.” Dedi.