10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Mesajları

featured

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla Elazığ il protokolü kutlama mesajı yayımladı. İşte il protokolünün mesajları.

Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman’ın 10 Kasım Atatürk’ü Anma mesajı şöyle:

Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, en büyük eserim değdiği Cumhuriyeti en güçlü şekilde yarınlara taşıyacaklarını belirtti.

Atatürk’ün ebediyetle itikâlının 85. Yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınlayan Vali Dr. Ömer Toraman şunları söyledi.

“Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete irtihalinin 85’inci yıl dönümünde saygı, rahmet ve şükranla anıyoruz.

Büyük ve güçlü bir Türkiye için ömrünü ülkesine ve milletine adayan, başardığı işlerle dünya tarihinde de derin izler bırakmış saygın bir devlet adamı olan Atatürk, sadece Türk Milleti’nin değil, esaret altında yaşayan bütün milletlerin gönlünde taht kurarak, tarihteki müstesna yerini almıştır. Milli mücadeledeki önderliği ve askeri dehasıyla milletimize ve ordumuza önderlik ederek hür yaşama kararlığındaki Türk Milleti’ni aydınlık günlere kavuşturmuştur.

Dünya tarihine yön vermiş asil bir milletin fertleri olarak bizler de bugün üzerimize düşen sorumlulukların bilinciyle ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Gazi Mustafa Kemal’in “En büyük eserim” dediği ve genç nesillere emanet ettiği Cumhuriyet’in ilelebet var olması için göstereceğimiz çaba, ona olan saygımızın en güzel ifadesi olacaktır.

Şüphesiz ki içinde bulunduğumuz yeni yüzyılın büyük ve güçlü Türkiye’si yarının sahipleri olan çocuklarımızın omuzlarında aynı şuur ve inançla müreffeh yarınlara taşınacaktır.

Bu düşüncelerle, vefatının 85’inci yıl dönümünde Kurtuluş Savaşı’mızın Başkomutanı ve Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını, aziz vatanımız için fedai can eyleyen şehitlerimizi rahmet, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla yâd ediyorum.

Ruhları şad olsun.”

AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 85. yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Yıldırım mesajında şu ifadelere yer verdi; “Aziz vatandaşlarımızın tüm fertleriyle topyekun bir mücadele verdiği Kurtuluş Savaşı’nı zafere ulaştıran Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, milletimizden aldığı güçle büyük başarılara imza atmış, dünya tarihinde saygın bir yer edinmiştir. Aziz milletimizin ve tüm dünyanın takdirine mahzar olmuş bir lider olan Atatürk’ü anlamalı, milli irade aşığı bir şahsiyet, bir insan olarak gençlerimize ve çocuklarımıza anlatmalı yaşanan zorlukları ve verilen eşsiz mücadeleyi unutmadan, birlik ve beraberlik içinde istikbal yolunda yakılan meşaleyi yeni nesillere emanet etmeliyiz. Bu duygularla Cumhuriyet’in banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete irtihalinin yıl dönümünde saygıyla yad ediyorum.”

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin GÖKTAŞ, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete irtihalinin 85. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Rektör Prof. Dr. GÖKTAŞ mesajında;

“Cumhuriyetimizin kurucusu, bağımsızlığımızın mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü 85. ölüm yıl dönümünde Türk milleti olarak bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anmaktayız.

10 Kasım Türk milleti için, büyük kurtarıcısını anma günü olduğu kadar, sahip olduklarının değerini bilerek Cumhuriyetin erdemlerine sadakatini ve Atatürk’ün ideallerini gerçekleştirme konusundaki kararlılığını gösterme günüdür.

Bugün için görevimiz, milli birlik ve sosyal dayanışma ruhu içinde birbirimize kenetlenerek; birlik, beraberlik ve dayanışmamızı arttırmaya devam etmek, sosyal, kültürel ve ekonomik yönden bölgemizde ve dünyada gelişmiş ülkeler seviyesini aşmak olmalıdır. Cumhuriyetimizi, daha güçlü, daha kalkınmış daha medeni hale getirmek; O’nun kendi deyimi ile Muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarmakla mümkün olacaktır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkeleriyle aydınlattığı yolda kararlılıkla yürüyen Türk milleti, yüksek bir ruh ve şuurla sahip çıktığı Cumhuriyeti, daha iyi bir geleceğe taşıma azim ve kararlılığında olacaktır.

Bu vesileyle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bu toprakları bizlere vatan yapan tüm kahramanlarımızı saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz” ifadelerine yer verdi.

DEVA Partisi Elazığ İl Başkanı Av. Mehmet Kangal: “Gazi Mustafa Kemal Atatürk, kendisini milletine adamış bir devlet adamı,  vermiş olduğu istiklal mücadelesi ile Türk Milletinin kaderini ve tarihin akışını değiştiren şanlı bir komutandır . Milletimiz O’nun önderliğinde, tüm imkânsızlıklara ve zorluklara rağmen, dünya tarihinin en başarılı mücadelesi ile bağımsızlığını kazanmış ve Türk insanına çağdaş uygarlığın kapılarını açmıştır. Atatürk’ten devraldığımız bu değerli mirası geleceğe taşıyabilmek için yurdumuza ve bağımsızlığımıza her şartta sahip çıkmalıyız. O’na ve aziz hatırasına saygının gereği olarak, birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyenlere karşı tek yürek olmalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 85’üncü yılında bir kez daha rahmet ve saygıyla anıyor, O’nun şahsında silah arkadaşlarını, istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarımızı bir kez daha minnetle, saygıyla ve rahmetle anıyorum.”

TÜMKİAD Elazığ İl Başkanı Osman Özçelik: “Büyük ve güçlü bir Türkiye için ömrünü ülkesine ve milletine adayan Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü, ebediyete irtihalinin 85’inci yıl dönümünde saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz. 10 Kasım’lar, yas tutma ya da yakınma günü değil, bilakis “Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir” şiarıyla istiklal mücadelesine önderlik eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anlamak ve ideallerini anlatmak için fırsat günüdür. Aziz milletimizin ve tüm dünyanın takdirine mazhar olmuş bir lider olan Mustafa Kemal Atatürk, ülkemizin içinde bulunduğu zor şartlara ve sınırlı imkânlara rağmen, milletimizden aldığı güç ve destekle karşısına çıkan tüm güçlükleri aşarak Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna önderlik etmiştir. Bizler de bugün üzerimize düşen sorumlulukların bilinciyle ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘En büyük eserim’ dediği Cumhuriyet’in ilelebet var olması için göstereceğimiz çaba, ona olan saygımızın en güzel ifadesi olacaktır. Gelecek nesillerinde aynı şuur ve inançla ülkemizi çok daha güçlü bir devlet haline getireceklerine inancım tamdır. Bu duygu ve düşüncelerle ebediyete irtihalinin 85. yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere, vatanı uğruna canını feda etmiş tüm aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla yâd ediyorum.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Mesajları

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin