“15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü” Mesajları

featured

Elazığ İl Protokolü, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajında; “Türk milletinin yeniden dirilişinin ve şahlanışının destanı olan 15 Temmuz, vatanımızın bölünmez bütünlüğünün, milletimizin azim ve kararlılığının, milli birlik ve beraberliğinin bütün dünyaya bir kez daha gösterildiği tarihi bir gündür. Bugün milletçe hem hüznü hem de büyük bir onur ve gururu aynı anda yüreğimizde hissediyoruz. 15 Temmuz gecesi, Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısı ile meydanlara inerek güvenlik güçlerimizin yanında yer alan Milli İrade Kahramanları hain darbe girişimini dünyada eşine az rastlanır bir mücadeleyle bertaraf etmiştir. Tarih boyunca bu iradeyi test etmek isteyenleri milletimiz, imkân ve şartlar ne olursa olsun mutlak bir hezimete uğratmıştır. Türkiye karanlık bir geceden aydınlık bir güne uyanırken tüm dünya mazlumlarına da umut ışığı olmuştur. Türkiye Yüzyılının Kahramanlarının verdiği bu büyük destansı mücadele asla unutulmayacak ve daima hatırlanmaya devam edecektir. Devletimiz, aziz milletimizden aldığı güçle ülkemizin bekasına, birliğine, huzuruna ve geleceğine kast eden tüm hain odaklara karşı mücadeleden asla taviz vermeyecektir. Bu duygu ve düşüncelerle 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde demokrasi destanı’nı yazan bütün kahramanlarımızı gönülden yâd ediyor, şehitlik mertebesine ulaşan aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor; gazilik şerefine erişen kahramanlarımıza sağlık ve sıhhat diliyorum” dedi.

MHP Elazığ Milletvekili Semih Işıkver, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajında; “Öncelikle Vatanını ve milletini müdafaa eden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Türk milleti gazi bir millettir. ‘Ölürsem şehit, kalırsam gaziyim’ diyen soylu iradeyi teslim alacak güce henüz dünya üzerinde tesadüf edilmemiştir. Nice ateş çemberleri yarılarak bugünlere ulaşılmıştır. 7 yıl önce Türkiye işgal edilecekti. Az kalsın emek emek bugünlere gelen Türkiye Cumhuriyeti tarih sahnesinden silinip gidecekti. Milli birlik ruhu FETÖ’yu durdurmuştur. Özlemini çektiğimiz kardeşlik duygusu ayağa kalkarak, hainliğin önü perdelenmiştir. FETÖ Türkiye tuzak kurmuştur. ‘Vatanı koruyoruz’ bahanesiyle ihanet etmenin alt yapısını oluşturmuş müdahale için uygun zamanı kollamıştır. Dolayısı ile, 15 Temmuz’dan ibret almak lazımdır. Siyasi düşüncesi parti aidiyeti ne olursa olsun herkesin ortak gayesi Türkiye’nin varlığı bağımsızlığı üzerinde mutabakat sağlamak olmalıdır. Devletin ve milletin bekası her türlü arayışın önündedir. Samimiyet ve inançla vurgulamak isterim ki etrafımız kuşatılmışken siyasi çekişmeler en çok uzak durmamız gereken mayınlı alanlardır. Türk milleti 15 Temmuz akşamından itibaren nasıl kucaklaşıp demokrasinin namusunu müdafaa ettiyse ülkenin istikbalini de müdafaa edecektir. İşte Cumhur İttifakı ruhu buradan doğmuştur. Türk vatanını kutsal kabul edecek şekilde iç ve dış mihraklarla karanlık ilişkinin olmadığı aydınlık ve temiz fikri yapıya sahip büyük bir ülkeyiz. Ve bu ilelebet devam edecektir. Bu düşüncelerle Aziz Şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor, Tüm halkımızın Demokrasi ve Milli Birlik Gününü kutluyorum” dedi.

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajında; “Bugün, devletimizin bekası için aziz milletimizin topyekûn kararlılığıyla attığı cesur adımlar neticesinde kazanılan ve bir kahramanlık haline gelen destansı mücadelenin yedinci yıl dönümü. Terör örgütü FETÖ’ye bağlı vatan hainlerinin teşebbüs ettiği 15 Temmuz hain darbe girişimi; ülkesine, demokrasisine, anayasal düzenine, özgürlüğüne ve ‘Güçlü Türkiye’ idealine sahip çıkan aziz Milletimizin cesaret ve feraseti ile bertaraf edilmiştir. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü milli iradenin milli birlik ve beraberliğimizin kuruluş ruhuyla yeniden inşa edildiği kutlu bir zaferin dönümüdür. Bu zafer şehit ve gazilerimizin üstün cesareti gazi milletimizin büyük fedakârlıklarıyla elde edilmiştir. 15 Temmuz 2016’da vatanın ve milletinin istiklal ve istikbali için Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla birlikte genciyle, yaşlısıyla, kadınıyla, erkeğiyle sokağa çıkan milletimiz, kendilerine doğrultulan silahlara ve üzerlerine sürülen tanklara gereken cevabı vermiş, bağımsızlığı için tek yürek olmuştur. Aziz milletimiz bin yıllık şanlı tarihinin her aşamasında istiklal mücadelesinden asla taviz vermeyerek hür ve onurlu yaşamıştır. Gerek kurduğumuz devletler ve inşa ettiğimiz medeniyetler gerekse geliştirdiğimiz kültür ile bağımsız bir topluluk olarak hayatımızı sürdürmek milletçe kadim şiarımızdır. Bu vesileyle 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününü kutluyor, tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, o zafer gecesinde şahlanan gazilerimize ve tüm vatandaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum.” Dedi.

Yeniden Refah Partisi Elazığ İl Başkanı Ömer Ateş, 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü mesajında; “Darbe girişiminin açığa çıkmasının ardından,  hiç tereddüt ve endişe yaşamadan, şehrin meydanlarına akın edip tanklara, uçaklara, helikopterlere ve namlulara gövdelerini siper eden bu milletin evlatları, tarihin en büyük destanını yazmıştır. Tarihin en hain darbesine karşı yine dünyanın en şanlı kahramanlığıyla karşı duran 252 şehidimizi bir kez daha rahmetle anıyor, o gecede yaralanan ve şehit olma pahasına tankların altına yatan vatan evlatlarına şükranlarımı sunuyorum.” Dedi.

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle yayımladığı mesajında: “Bugün, Türkiye’nin tarihinde önemli bir dönüm noktası olan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü. Bu anlamlı gün, ülkemizin demokrasiye olan bağlılığını, milli birlik ve beraberlik ruhunu bir kez daha idrak edebilmek için bir fırsattır. 15 Temmuz 2016 tarihinde milletimiz, hain bir darbe girişimiyle karşı karşıya kaldı. Ancak, aziz milletimiz, demokrasimize, milli iradeye ve özgürlüğümüze sahip çıkmak için sokaklara döküldü. Tanklara ve silahlara göğüs gererek tarih yazdık. Bu destansı direniş, Türk milletinin iradesine ve demokrasiye olan bağlılığını tüm dünyaya gösterdi. Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak, demokrasinin ve milli birliğin önemini her zaman vurguluyoruz. Ülkemizin güçlü ekonomisinin temelinde, sağlam demokrasi ve milli birlik ruhu yatar. Bu nedenle, iş dünyası olarak üzerimize düşen sorumluluğu yerine getiriyoruz. İstihdam yaratmak, ekonomimize katkıda bulunmak, şehrimizin ve ülkemizin kalkınmasına destek olmak adına çalışıyoruz.  Bu vesileyle, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü kutlarken, aziz şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet dilerken, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Unutmayalım ki, bu vatan bize bu aziz şehitlerimizin kanlarıyla emanet edildi. Bizler de bu emanete sahip çıkarak, daha güçlü bir Türkiye için çalışmaya devam edeceğiz.” Dedi.

Türk Büro-Sen Elazığ Şube Başkanı Tarkan Ömer Bankur, 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Millî Birlik Günü mesajında: “2016 yılının 15 Temmuz’unda Aziz milletimizin birlik ve beraberliğine kasteden, Fethullahçı Terör Örgütü tarafından millî iradeye ve Türkiye Cumhuriyeti Devletine yönelik gerçekleşen hain darbe girişimi üzerinden yedi yıl geçti. Kadını, erkeği, genci, yaşlısıyla tek vücut olan kahraman milletimiz o gece sokakları, meydanları doldurmuş tankın, topun, uçağın, helikopterin, tüfeğin karşısında sadece ve sadece imanıyla, inancıyla canı pahasına karşı koymuş, günlerce meydanları boş bırakmayarak, demokrasiye sahip çıkmıştır. Şanlı tarihimizin sayfalarına daima kahramanlık destanı yazan bu Aziz Millet, 15 Temmuz’da vatan ve bayrak sevgisini tüm dünyaya bir kez daha haykırarak “Bağımsızlık ve Milli İrade uğruna” nasıl kahramanca  mücadele edilebileceğini göstermiştir.  Bu duygu ve düşüncelerle; 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Millî Birlik Günü’nün  yıldönümünde bağımsızlığımız ve demokrasimiz uğruna mücadele veren 15 Temmuz Şehitlerimize ve tarih boyunca aynı ortak mukaddes değerlerimiz uğruna canlarını feda eden şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimizi şükran ve minnetle anıyorum.” İfadelerini kullandı.

ASKON Elazığ Şube Başkanı Abdullah Çınar 15 Temmuz mesajında: “15 Temmuz 2016 yılında, milletin birliğine ve iradesine, vatanın bütünlüğüne ve özgürlüğüne yönelik gerçekleştirilen darbe girişimine karşı genci yaşlısı, kadını erkeği ülke genelindeki bütün vatandaşlarımız birlik ve beraberliğin en güzel örneğini göstermiştir. Milletimiz topyekûn ülkemizin geleceğine ve kendi karar verme yetkisine sahip çıkmıştır. 15 Temmuz gecesi, milletimiz demokrasi mücadelesini ortaya koyarak, ülkenin bağımsızlığına yönelik uluslararası güç odaklarına cevabını vermiştir. Türkiye Cumhuriyeti’nin yaşadığı bu darbe girişiminin karşısında, büyük bir ülke ve millet olduğunu tüm dünya ülkelerine göstermiş, egemenliğine sahip çıktığını da açıkça ortaya koymuştur.  15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde 15 Temmuz şehitlerimizi ve gazilerimizi ve bu vesile ile vatan toprağı uğruna canlarını feda eden bütün şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyorum. Türk iş dünyasının temsilcileri olarak hürriyetimize, demokrasimize, ülkemizin geleceğine aynı 15 Temmuz’daki kararlılığımızla sahip çıkmaya devam ederken, Cumhuriyetimizin 100. yıldönümünü kutladığımız, yeni Türkiye Yüzyılı’na adım attığımız bugünlerde hedeflerimize ulaşacağımıza yürekten inanıyor, yüce Rabb’imden ülkemizin yolunu, ufkunu ve bahtını açık etmesini niyaz ediyorum. 15 Temmuz şehit ve gazilerimiz, bu millet sizi asla unutmayacak, her zaman saygı ve minnetle anacak. Tüm şehitlerimizin ruhu şad, mekânları cennet, Milletimizin Demokrasi ve Milli Birlik Günü kutlu olsun.” İfadelerini kullandı

TÜMKİAD Elazığ İl Başkanı Osman Özçelik 15 Temmuz mesajında: “Ülkemizin geleceğini yok etmeye yönelik hain darbe girişimine sahne olan o karanlık gecenin üzerinden tam 7 yıl geçti 7 yıl önce bugün ülkemiz, başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere tüm milletimizin feraseti ve Allah’ın lütuf ve inayeti sayesinde uçurumun eşiğinden döndü.Ülkemizin şanlı tarihine kara bir leke olarak geçen bu kalkışmayı unutmamak ve unutturmamak, devletimizin olduğu kadar, biz Türk iş dünyası temsilcilerinin de en asli görevidir.İşte bu minvalde, vatanımıza sahip çıkan demokrasi sevdalısı yüce milletimize bir kez daha teşekkür ediyor; şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyoruz.Hiç şüphesiz bu hain girişim ülke ekonomimiz için de büyük bir imtihandı ve bizler bu imtihandan, Hükümetimizin dirayetli duruşu ve iş dünyamızın tek yürek atışı sayesinde alnımızın akıyla çıktık.Sadece demokrasimizi değil; ekonomimizi de savunduk ve güçlendirdik.15 Temmuz’un yıldönümünde, ülkemizin demokrasisine, ekonomisine ve istikrarına kast etmiş hain darbe girişimini bir kez daha şiddetle kınıyor; vatanımıza sahip çıkan yüce milletimize yeniden teşekkür ediyoruz. Devletimize ve milletimize olan borcumuzu ödeyebilmek için, iş dünyası olarak, var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Allah bu güzel vatana bir daha böylesi bir olayı yaşatmasın.” Dedi.

Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti (FHGC) Başkanı Semih Erdem, ‘15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

FHGC Başkanı Semih Erdem mesajında, ‘15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ dolayısıyla yayımladığı mesajında; “15 Temmuz, tüm dünyaya birliğin ve beraberliğin önemini kahramanca gösterdiğimiz bir gündür” dedi.

Başkan Erdem, 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ dolayısıyla yayınladığı mesajının devamında şu ifadelere yer verdi; “Aziz milletimizin hürriyet ve bağımsızlığına kast etmiş 15 Temmuz hain darbe girişimi, “ezelden beridir hür yaşamış” bir milletin azim ve kararlılığıyla akamete uğratılmış ve 15 Temmuz gecesi bir kahramanlık destanına dönüşmüştür. 15 Temmuz, ülkemizi karanlık bir geleceğin eşiğine bırakma ve her türlü vesayet ve ihanet odaklarının bir milletin gelecek yüzyıllarını çalma girişimi olarak tarihe geçmiştir.

15 TEMMUZ, BU ÜLKENİN HİÇBİR FERDİNİN UNUTMAYACAĞI BİR GÜN OLARAK TARİHE GEÇMİŞTİR

Aynı gece yüz yıllardır Anadolu topraklarında inandığı değerler ve inançlar doğrultusunda tam bağımsız yaşamış Aziz milletimizin “bu hayasızca akına” karşı “göğsünü siper ederek” direnmesi ve milletin gücünü yeniden tüm dünyaya duyurmuştur. 15 Temmuz, bu ülkenin hiçbir ferdinin unutmayacağı ve torunlarına unutturmayacağı ölümsüz bir gün olarak tarihe geçmiştir. Bu vesileyle, bu bağımsızlık ve istiklal mücadelesinde canını ortaya koyarak vatanı müdafaa eden 252 şehidimize Allah’tan rahmet, geride kalanlara sabırlar diliyorum. Bu mücadelede yaralanan gazilerimize acil şifalar diliyorum.

BASINIMIZ BİRLEŞTİRİCİ BİR GÜÇ OLDU

Bizler basın mensupları olarak o gece kamuoyunda bir duyarlılık oluşması noktasında yayımlara ve yayınlara yer verdik. Basınımız haber vermeye, halkı ümitlendirmeye, cesaretlendirmeye devam ederek birleştirici bir güç oldu. Tek vücut olarak vatanperver bir yayıncılık örneği sergiledi. Haberlerde, görüntülerde, yanlı ve yanlış bilgilere yer vermedi. Aksine, darbe gecesi yayınlarıyla, önemli bir sınavı geçerek darbenin başarısız olmasında rol oynadı.”

 

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
“15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü” Mesajları

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin