46.527 Aday Sınava Girecek

featured

İrfan ARSLAN

Yükseköğretim Kurumları Sınavına ilimizde 46 527 öğrencinin gireceği açıklandı. Sınavların ilimizde 153 binada yapılacağını belirten ÖSYM İl Koordinatörü Prof.Dr. Al i Ölçücü, sınava girecek adayları uyararak sınava girmek için gerekli olan belgelerini yanlarında bulundurmalarını istedi. Prof.Dr. Ölçücü, Nüfus Müdürlüklerinin Cumartesi ve Pazar günleri açık olacağını da balirtti.

ÖSYM İl Koordinatörü Prof. Dr. Ali ÖLÇÜCÜ 08 – 09 Haziran 2024 tarihlerin de, Temel Yeterlilik Testi(TYT), Alan Yeterlilik Testi(AYT) ve Yabancı Dil Testi(YDT)  olarak üç oturumda yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesi, sınava girecek adaylara yönelik önemli açıklamalarda bulundu.

2024-YKS Sınavına ilimizde toplam 153 binada (TYT : 91,  AYT : 55, YDT : 7),   46527 (TYT : 27607,  AYT: 17598, YDT : 1322)  aday girecektir.

Adaylar, sınavın sabah oturumlarında saat 10.00’dan sonra;  öğleden sonraki oturumunda ise saat 15.30’dan sonra sınav binalarına alınmayacaklardır.

Adaylar sınava girerken yanında bulundurması gereken Belgeler:

Sınav Giriş Belgesi,  Nüfus cüzdanı, fotoğraflı T.C. Kimlik Kartı geçerlilik süresi dolmamış pasaport, Türk vatandaşlığından izin ile ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait Pembe/Mavi Kartın aslı, Pasaportları bulunmayan KKTC vatandaşlarının fotoğraflı ve kimlik numaralı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Kimlik Kartının aslı, T.C. Kimlik Kartı edinme sürecinde, İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından verilen ve yeni kimlik kartları teslim alınıncaya kadar geçerli olan “fotoğraflı, imzalı-mühürlü, barkodlu-karekodlu” veya “fotoğraflı, barkodlu-karekodlu” Geçici Kimlik Belgesi de sınava giriş için geçerli kimlik belgesi olarak kabul edilecektir.

Bunların dışında; Sürücü belgesi, Meslek kimlik kartları, öğrenci kimlik kartı vb. diğer tüm belgeler, sınava giriş için geçerli kimlik belgesi olarak kabul edilmeyecektir.

Nüfus cüzdanlarını kaybeden adaylar için, Cumartesi günü saat 07.00-17.00arası, Pazar günü saat 07.00-15.30 Nüfus İl Müdürlükleri açık olacaktır.

Sınav binalarına hiçbir eşya emanete alınmayacağından adaylar, sınav binalarına bu belgeler dışında herhangi bir eşya, araç gereç vb. getirmemelidir.

Adayların sınavda kullanacakları gereçler kalem, silgi, kalemtıraş ve peçete ÖSYM tarafından sağlanacaktır. Adaylar sınava şeffaf pet şişe içinde su getirebileceklerdir. Adayların sınavdan önce Sınav giriş yerlerini önceden gidip görmeleri, adayların yararına olacaktır. Adayların sınava sadece bir refakatçı ile birlikte gelmeleri ve aday yakınlarının sınav binalarının yakınlarında oturmamaları, gürültü yapmamaları adayların yararına olacaktır.

Sınava girecek tüm adaylara başarılar dilerim.”

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
46.527 Aday Sınava Girecek

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin