60 Afet Gönüllüsü Eğitim Aldı

featured

İrfan ARSLAN

İpek Yolu Ulusal Gönüllü AFET Destek Takımı Projesi kapsamında 1-11 Ekim2023 tarihleri arasında düzenlenen Ulusal Afet Takımı projesinde eğitim alan 60 gönüllü düzenlenecek olan törenle sertifikalarını alacaklar.

İpek Yolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Çalışmaları Merkezinde verilen eğitim kapsamında Katılımcılar, belirtilen tarihler arasında TEMEL AFAD GÖNÜLLÜSÜ olabilmek için bütün şartları tamamlayacak eğitim süreçlerinden geçtiler. Eğitim başlıkları şu şekildedir, Temel ilk yardım Eğitimi,  TAMP-AYDES Eğitimi, Hafif arama kurtarma, Temel Malzeme kullanımı,  KBRN farkındalık, İnsanı Yardım, ipler ve Düğümler, AFET Farkındalık, Çadır Kurma, Gönüllülük ve Liderlik eğitimlerini aldılar.

Projenin tamamlanması nedeniyle yapılan açıklamada şu bilgilere yerildi.

“Eğitimlerin tamamlanmasının ardından, katılımcılar Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından akredite edilerek “AFAD Gönüllüsü” unvanını alacaklardır. Bu unvan, katılımcıların afet ve acil durumlarla ilgili çalışmalara etkin bir şekilde katılmalarını ve bu alandaki gönüllü çabalarını resmi bir şekilde belgelemelerini sağlayacaktır. Katılımcılar ülkemizin farklı şehir ve bölgelerinden katılım sağladılar. Katılımcı sayısı 60’dır.

Proje kapsamında katılımcıların yeme içme konaklama ve eğitim masrafları İpek Yolu Çocuk ve Gençlik Vakfı tarafından karşılanmaktadır.”

Sertifika töreni saat 14.30 da başlayacak. Sertifika açılış törenin de İl Özel İdare Genel Sekreteri Ali Şiş, Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Abdulvahap Yoğunlu, AFAD Müdürü Osman Pıhtılı, AK Parti Milletvekili Mahmut Rıdvan Nazırlı ve Vali Dr. Ömer Toraman’ın konuşmalarının ardından Eğitime katılan kursiyerlerinin gerçekleştireceği bir tatbikat gerçekleşecek. Tatbikatın ardından eğitimlerini başarı ile tamamlayan kursiyerle sertifikaları verilecek.”

Yetkililer düzenlenen eğitime Elazığ Valiliği, İl özel İdaresi, Fırat Kalkınma Ajansı, AFAD il Müdürlüğü, Elazığ İtfaiye Müdürlüğü, 112 Acil Birimi katılımcı kuruluşlar oldular.

Düzenlenecek olan törene Avusturya, Romanya, Litvanya, Fransa ve Türkiye  Erasmus ekibinden 41 katılımcı da yer alacak.

 

 

 

 

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
60 Afet Gönüllüsü Eğitim Aldı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin