60 Firmaya Elazığ Ev Sahipliği Yapacak

featured

Yaren KAYA

Estetik, güzellik, kişisel bakım ve kozmetik sektörü Elazığ’da buluşacak. Fuarın Türkiye’nin en etkin organizasyonlarına imza atan US firma tarafından düzenleneceğini belirten Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Nizamettin Türkoğlu: “Elazığ Berberler ve Kuaförler Odası olarak, 3-4-5 Eylülde şehrimizde güzellik sektörüyle ilgili bir fuar düzenleyeceğiz.” dedi.

Elazığ’da ilk defa güzellik sektörüne yönelik fuar düzenleyeceklerini kaydeden Başkan Türkoğlu; “Elazığ Berberler ve Kuaförler Odası olarak, 3-4-5 Eylülde şehrimizde güzellik sektörüyle ilgili bir fuar düzenleyeceğiz. Öncelikle burada Zülfü Tarhan Başkanımızı tebrik ediyorum festivali ilk Elâzığ’a getiren kardeşimizdir. Bizde Berberler ve Kuaförler Odası olarak güzellik sektörü fuarı Elâzığ’da ilk defa oluyor. 2014-2023 yılları arasında ilimize gereken eğitimler, seminerler, gerekirse iftar yemekleri, gerektiği süreçte de üstat dediğimiz ustalarımızla kendi ilimizde bayan kuaförü, erkek berberi ve güzellik sektörü alanında birçok eğitimlerde bulunduk ama bir tek fuar eksikliğimiz kalmıştı, onu da rabbim bize nasip etti. Fuarın amacı ve gerçek yüzü şudur. Fuarlar genellikle batı illerinde, büyük şehirlerde olur çok küçük şehirlerde fuar olmaz buda ister istemez bizi çok üzmüştür. Çünkü neden Elazığ’da böyle bir fuar olmuyor diye bu süreç içinde odam, yönetimim ve ekibimle birlikte bir çalışma yaptık.” dedi.

“FUAR 24 SAAT MESLEKTAŞLARIMIZIN VE VATANDAŞLARIMIZIN EMRİNDE”

Estetik, güzellik, kişisel bakım ve kozmetik sektörüne yönelik Türkiye’de en etkin fuar organizasyonlarına imza atan US firma adı altında gerçekleşeceğini belirten Başkan Türkoğlu; “Fuarı yapacak firma Adana firması US Güzellik firması altında bu fuar gerçekleşecek. Normalde Berberler ve Kuaförler Odası olarak herhangi bir bütçemiz gitmiyor. Sadece firmayla anlaşmalı bütün masraflar firmaya ait, buraya gelecek bütün güçlü firmaları kendileri davet ediyor. Biz burada sadece ev sahipliği yapıyoruz. Bizim gerçekleşecek fuarda avantajımız şu, Elazığ’da 1000’e yakın Bayan kuaförü, Erkek berberi, güzellik salonu var. Belki bunların 50 tanesi il dışındaki fuarlara gidebiliyor. Geri kalan esnafların hiç biri il dışındaki fuarlara gidemiyor. Fuarı buraya getirme sebebimizde şu Elazığ’daki bütün meslektaşlarımız bir kuruş dahi ücret ödemeden ister eğitimlere katılır, ister fuarı gezer, ister fuarda alışveriş yapar yani bu fuar 24 saat meslektaşlarımızın ve vatandaşlarımızın emrinde.” dedi.

“ŞEHRİMİZE DEĞER KATACAK”

Fuara 60 firmanın kalacağını ve 3 gün Elazığ’da kalacaklarını belirten Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Nizamettin Türkoğlu; “Olaya bir de şöyle bakmak gerekiyor şehirde bir fuar yapmak sadece Berber, Kuaför ve Güzellik sektörünün kârı ve menfaati değildir. Çünkü şehrimize bir atmosfer, değer katacaktır. Bunun sonucunda da şehrimiz Türkiye genelinde konuşulacak bir organizasyon gerçekleştirmiş olacak. Burada en kötü beklediğimiz 60 tane il dışından gelecek firma var. Bu 60 firma 3 gün şehrimizde kalacak bu da ne demek oluyor, 3 gün içinde lokantada yemeğini yiyecek, kafesinde çayını içecek, gerekse Elâzığ çarşısında gidip alışverişini yapacak. Bunun yanı sıra Harput’a, Hazal gölüne, Keban’a gidip şehrimizi gezecekler. Artı Doğu Anadolu ve Güney Anadolu Bölgesinde bütün illerde oradaki oda başkanlarımızla da görüşerek her gün ilimize bir tane otobüs kaldırıp Elâzığ’a getireceğiz. Bugün Doğu Anadolu ve Güney Anadolu bölgesi saydığımız zaman en kötü 12-13 il yapıyor ve bu illerden her gün şehrimize 50 kişi geldiği zaman 500-600 kişi yapar. Bunlarda bu şehirde yiyecekler, içecekler, gezecekler, alışveriş yapacaklar ve şehrimize bir değer katacaklar. İnşallah rabbim gönlümüze göre fuarın güzel geçmesini, fuarın gerçekten şehrimize bir değer katacağını.” İfade etti.

“FUARA ÇOK DEĞERLİ ÜSTATLARIMIZDA KATILACAK”

Fuara mesleklerinde zirve yapmış birbirinden değerli üstatlarında katılacağını belirten Başkan Türkoğlu; “Çok değerli üstatlarımız var. Mesleğinde zirve yapmış Türkiye değil Avrupa dâhil eğitim veren insanlar da fuarda olacak meslektaşlarımız onlardan eksiklerini giderecek eğitimler ve destek alabilecekler. Şunu ifade etmem gerekiyor ki oradaki herkes sanatkârdır ama el pratiği veya püf noktaları dikkat ederlerse sanatlarına biraz daha ileri seviyeye taşıyabilirler. İnşallah bu fuarın güzel olacağını düşünüyorum. İlimizdeki Valimiz, Belediye Başkanımız, Ticaret Oda Başkanımız, Esnaf ve Sanatkârlar Birlik Başkanımız bu konuyla hepsiyle de görüştük hiç biri de maddi olarak değil, manevi olarak desteğini esirgemedi. Burada önemli olan Berberler ve Kuaförler Odası değil şehir önemli ama güzellik sektörü olduğu için bu alan bizi de ilgilendiriyor. İnşallah rabbim işin hakkı, adaleti ve dürüst bir şekilde fuarımızı yapmayı bize nasip eder.” dedi.

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
60 Firmaya Elazığ Ev Sahipliği Yapacak

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin