Doç Dr. Aygen: Herkes İçin Herkese Göre Belediye

featured

Yaren KAYA

MHP Elazığ Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Murat Aygen, MHP Elazığ İl Başkanı Yunus Bal ve MHP MYK Üyesi Sayın Alper Erdem gazetemizi ziyaret etti.

31 Mart’ta yapılacak mahalli idareler seçimlere ilişkin açıklamalarda bulunup seçim çalışmaları hakkında bilgi veren MHP Elazığ Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Murat Aygen, seçilmeleri halinde Elazığ’a en iyi şekilde hizmet edeceklerini belirtirken, MHP İl Başkanı Yunus Bal ise belediyeye adalet getireceklerini söyleyerek, hazırladıkları projelerle Elazığ’ı mutlu bir şehir haline getireceklerini dile getirerek, “Üretken bir belediyecilik, halkı mutlu olan, birbirini seven bir toplum oluşturmak için hazırlıklarımız tamam.” dedi.

“ELAZIĞ DEMEK TARİH DEMEKTİR”

Akademik hayatı boyunca Elazığ’a hizmet etmenin gayretinde olduğunu belirten MHP Elazığ Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Murat Aygen, “Yaklaşık 10 asırlık bir süredir, Türk-İslam sancağının dalgalandığı bu aziz şehir; sadece bölgemizde ve ülkemizde değil engin kültür havzası ve medeniyet tarihiyle Türk-İslam coğrafyasında ve tüm dünyada akis bulan, müstesna konumu, tarihi, kültürel dokusu ve kaynaklarıyla tüm insanlığın nazarını celbeden bir potansiyele sahiptir. Bu bakımdan Elazığ demek; tarih demektir, kültür demektir, medeniyet demektir, musiki demektir, mimari ve estetik demektir. Bizler şehrimize nazar ederken bu idrakle ve bu şuurun kalplerimize nakşettiği aşkla bakıyoruz ve öyle bakmaya devam edeceğiz. Tüm siyasi, mesleki ve akademik hayatımız boyunca memleketimize bu hassasiyetlerle hizmet etmenin gayretinde olduk.” dedi.

“HEMŞERİLERİMİZİ TEKRAR TEBESSÜME KAVUŞTURMAYA TALİP OLDUK”

Davalarının siyasi bir mevzi kazanmanın çok ötesinde olduğunu dile getiren MHP Elazığ Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Murat Aygen, “Hemşerilerimizin neşesini kendi neşemiz, acısını ve kederini kendi acımız ve kederimiz, ihtiyacını kendi ihtiyacımız olarak bildik ve sizlerin de teveccühü ile memleketimizde bugüne kadar almış olduğumuz tüm idari, mesleki, siyasi ve sosyal sorumluluklarda bu istikamette hareket ettik. Vakit çalışmaya talip olma vaktidir diyerek kollarımızı sıvadık ve aziz Elazığlıların huzurunuza çıktık. Vakit; aziz şehrimizi hak ettiği mertebeye ulaştırmak adına mücadeleye talip olma vaktidir diyerek yola çıktık. Vakit; memleketimizi ve insanımızı kalkındırma, büyütme, geliştirme ve ilerletme yolunda adım atmaya talip olma vaktidir diyerek yola revan olduk. Vakit gençlerimize, yaşlılarımıza, kadınlarımıza, çocuklarımıza iş, istihdam hizmet ulaştırma adına hizmete talip olma vaktidir diyerek bu kutsal göreve talip olduk. Vakit büyük badirelerden geçen, binlerce canımızı gözyaşlarıyla toprağa uğurladığımız depremlerin bütün yaralarını sarmaya, hüzün dolu haneleri yeniden tebessüme kavuşturmaya talip olduk. Vakit şehrimizin alt yapı sorunlarını, yerinde kentsel dönüşümünü, çevre ve planlama sorunlarını, barınmadan sağlığa, ulaşımdan iş ve istihdama tüm önceliklerimizi tahlil ederek Elazığ’ımızı şaha kaldırmaya talip olma vaktidir diyerek göreve hazırız.” dedi.

“HER ZAMAN SAHADAYIZ, STRATEJİLERİMİZİ GELİŞTİRİYORUZ”

31 Mart seçimlerinde kazanmak ve Elazığ’ı kalkındırmak için çok fazla projelerinin olduğuna ve seçim öncesinde de sahada olduklarını belirten MHP Elazığ İl Başkanı Yunus Bal, “Bizim çalışmalarımız seçimden çok çok öncesine dayalı bir şekilde başlamıştı. Sistemimizi kurmuştuk. Adayımızın belli olmasıyla beraber saha biraz daha hareketlendi. Stratejilerimizi geliştiriyoruz. Saha içerisinde neler yapılacak, hangi noktalarda bilboard, hangi noktalarda pankart, seçim koordinasyon merkezimiz kurduk. Bir süre sonrasında bizler de yetkimizi SKM’ye devrederiz. Onlar bizi yönlendirir. Eski belediye başkanımız, Eski İl Başkanımız, Eski Ocak Başkanımız olan Behçet Susmaz sağolsun SKM başkanlığını üstlendi. Bugün itibariyle 69 gün içerisinde yapılabilecek bütün hamleleri Elazığ’ı kazanmanın bütün formüllerini arkadaşlarımız çıkarıyor. Çok kısa bir süre içerisinde herkesin alışkın olduğu baskın bir Milliyetçi Hareket Partisi sahalarda olacak. Bizler sahadayız. Adayımız zaten sahada geziyor. Ama tabii ki görsellik de bunun bir parçası olduğu için bu noktada da çok yakın zamanda yine şehri adayımızın fotoğrafları, adayımızın görselleri, projeleri var. Çok ciddi bir hazırlığımız var. 31 Mart Gecesi Elazığ Murad’ına erecek inşallah.” ifadelerini kullandı.

 

“BELEDİYEYE ADALET GETİRECEĞİZ”

Belediyeye adalet getireceklerini belirten MHP Elazığ İl Başkanı Yunus Bal, “Belediyeye adalet getireceğiz. Önce herkesin hak ettiği yerde olmasını sağlayacağız. Adaletli bir yönetim, işe alımlarda adalet, hizmette adalet, imarda adalet dediğim gibi yani bizim birinci şartımız adalet olacak. Kimsenin hakkı yenmeyecek işe girmek için birleri dayılarını aramayacak. Biz göreve geldiğimiz zaman bu şehirde liyakat sahibi olmayan, işe gitmeden maaş alan herkesin artık sonu olacak. Bu noktada da sonuna kadar savaşımızı vereceğiz. Basındaki arkadaşlarımızı da unutmadık geçmişte söylediğimiz gibi basın sitesi noktasında da sözümüzün arkasındayız. Elazığ Murad’ına erdiği gün, basın mensupları da muradı erecek. Verdiğimiz sözün arkasında duracağız.” dedi.

“ELAZIĞ’I MUTLU BİR ŞEHİR HALİNE GETİRECEĞİZ”

Elazığ’da emniyet mensuplarının her zaman görevinin başında olmasına ve gece gündüz çalışmasına rağmen asayiş olaylarında ki artış nedeninin ise toplumun mutsuzluğundan kaynaklandığını dile getiren Başkan Bal, “Bu şehirde bir mutsuzluk var. Toplum mutsuzsa emniyetin de asayişte yapacağı bir şey yok. Sokağa çıkıyoruz karşımızda metruk binalar yıkılmış, enkazlar var. Zombi gibi geziyoruz. Ne olacak muhakkak kavgalarda olacak. Bizim projelerimiz hazır, bu şehri her şeyden önce mutlu bir şehir haline getireceğiz. Yaşanabilir bir şehir olarak çok üstlerdeyiz ama mutlu olmak noktasında 74 sıradayız. Demek ki burada yönetimsel bir tür birçok eksikler var. Belediye sadece işte imar alt, geçit, otopark yapmakla olmaz, sosyolojik olarak da şehir hatırlar, şehrin mutlu olması noktasına gerekenleri yapar. Sadece konserle olmuyor. Projelerimiz hazır. Üretken bir belediyecilik halkı mutlu olan evine gittiği zaman eşiyle gülen sokağa çıkıp eğlenebilen, birbirini seven bir toplumda oluşturmak için hazırlıklarımız tamam.” Dedi.

0
mutlu
Mutlu
1
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Doç Dr. Aygen: Herkes İçin Herkese Göre Belediye

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin