Açıkkapı: Vatandaşı Mağdur Etmeye Kalkanlar Çok Ağır Hesap Verecek

featured

Son dönemde fahiş artış gösteren konut kira ve satış fiyatlarına dair AK Parti Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı’dan açıklama geldi.

İLAN SİTELERİ SIKI DENETİMDE

Ticaret Bakanlığı’nın konuyla ilgili sıkı denetimleri sürdürdüğünü vurgulayan AK Parti Elazığ Milletvekili Açıkkapı, piyasada denge unsurunu bozabilecek her türlü eylem ve fiillerle ilgili detaylı inceleme ve denetimlerin yapıldığını, özellikle spekülatif fiillerle fahiş fiyata yol açan internet ilanlarının titizlikle incelendiğini dile getirdi.

Açıkkapı, “1 Eylül tarihinden bu yana emlak ilan platformlarında konut fiyatlarında yüzde 100 ve üzeri artış yaparak piyasayı ve serbest rekabeti olumsuz etkileyen 545 kişiye, Taşınmaz Ticareti Hakkında Yönetmelik’e aykırı hareketleri nedeniyle ciddi cezai yaptırımlar uygulandı. Bu kapsamda, kişi başına 100.000 TL olmak üzere toplam 54.500.000 TL para cezası kesildi.” dedi.

Elazığ Milletvekili Açıkkapı, Ticaret Bakanlığı’nın vatandaşları mağdur edebilecek her türlü girişimi yakından izlediğini, bakanlığın konut fiyatlarındaki spekülatif artışlardan vatandaşları koruma ve piyasada adil bir ortamın tesis edilmesi adına ellerindeki tüm araçları etkin bir şekilde kullanacağına inançlarının sonsuz olduğunu belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın fahiş fiyatla mücadele konusundaki talimatlarını da hatırlatan Açıkkapı, “Liderimizin kesin talimatı var. Vatandaşımızı mağdur etmeye kalkanlar çok ağır hesap verecekler. ” diye konuştu.

ERDOĞAN NE SÖYLEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, fahiş fiyatla mücadele konusunda geçtiğimiz gün otomobil piyasasındaki artışlara dikkat çekerek, “Attığımız adımlarla otomobil fiyatlarından başlayarak birçok noktada ciddi sonuçlar aldık. Spekülatif fiyat artışları ortadan kalkmaya başladı. Daha 1 ay öncesine kadar araç kıtlığından fiyatlar artarken şimdi indirimi konuşuyoruz. Fahiş fiyat artışlarına yol açan kişi ve kurumlar için ciddi yaptırımlar uygulayacağız. Denetimler sonucunda fırsatçıları tespit ettiğimizde gereği neyse onu yapmaktan çekinmeyiz” diye konuşmuştu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Açıkkapı: Vatandaşı Mağdur Etmeye Kalkanlar Çok Ağır Hesap Verecek

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin