AED Bayrak Değişimi

featured

İrfan ARSLAN

Merkezi Almanya’nın Wiesbaden kentinde bulunan Avrupa Elazığlılar Derneği (AED) yeni yönetimini belirledi. Daha önce AED Derneğinde Genel Sekreterlik görevi yapan Dr. Ahmet Yılmaz yeni dönemde iki yıllık başkanlık yapacak.

Mali raporlarının okunmasının ardından bir teşekkür konuşmasını yapan eski başkan Muharrem Akan’’ iki yılda sosyal, kültürel, ekonomik, sanatsal ve eğitsel bir çok etkinlik gerçekleştirdik. Görevimizi layıkıyla yerine getirdik. Görev süresince yönetim kurulu arkadaşlarımızla güzel çalışmalar yaptık. Zor dönemler yaşadık ve engellerle baş edebilmek için fedakarlıklar yaptık. Gelecek nesilleri güvenle yarınlara taşımak için önemli projelere imza attık. Çok şükür anlımızın akıyla misyonumuzu tamamladık’’ dedi.

Yeni dönemde başkanlık görevini üstlenen Dr. Ahmet Yılmaz ’’Derneğimiz, dışarda ismi takdir edilen bir kurum haline dönüştü. Önceki yönetiminde de bulunduğum, Derneğimizin vizyonunda herhangi bir değişim olmayacaktır. Bu çatı altında, sürekli ileriye bakan, gelecek nesillerimiz için ortak bir platform olabilecek anlayışa sahip bir vizyonla devam edeceğiz.

Amacımız kişilerden bağımsız kendi kendine yeten derneğin, bir kurum olarak ön plana çıkmasıdır. Derneğimizin, gelecek nesillerimiz için bir çatı yapıya, sistematik bir döngüye dönüşmesini arzu ediyoruz. Burada sen ben o yok, biz varız. İki sene sonra bu yönetim görevini tamamladıktan sonra, yerine gelecek yeni yönetim, var olan sistemi devam ettirip daha da ileriye taşımak için mücadele edecektir. Bir yere gelmek çok zordur, ama orada kalabilmek çok daha zordur. AED’nin hak ettiği gibi kurumsallaşması ve baki kalması için yoğun çalışmalar yapacağız. Şimdiye kadar yaptığımız çalışmalarımız yoğun şekilde geliştirilerek devam edecektir. Kısa ve orta vadeli hedeflerimizin başında üye sayımızı artırmak. Gençlerimize, çocuklarımıza ve kadınlarımıza yönelik anlamlı ve önemli projeler gerçekleştirmek var. Gelecek nesillerimize kültürümüzü aktarmak istiyoruz. Hem Almanya’daki hemde Türkiye’deki kurumlarla görüşeceğiz. İş dünyasından kültür ve sanata kadar nerede bir hemşerimiz varsa onlarla görüşerek yeni dönemde birlikte çalışmak için çaba göstereceğiz’’şeklinde konuştu.

Yeni yönetim Dr. Ahmet Yılmaz, Burhan Çimen, Celal Çoban, Ercan Yıldırım Eren Poyraz, Fatih Yıldırım, Faruk Aktaş, Halis Çalışkan, İbrahim Taş, İdris Sertkaya İlhami Güngör, İlhan Yarmadelen, Kaya Cankara, Kemal Yıldırım, Kenan Gezer, Muharrem Akan, Murat Demirkesen, Murat Poyraz, Mustafa Gökbayrak, Avukat Mustafa Yıldırım, Nihat Ataş, Nurettin Alagöz, Sadin Akdoğan, Sinan Doğan, Sunay Tok, Süleyman Koç, Veysi Ülker ve Yunus Fidan isimlerinden oluştu.

AED önümüzdeki günlerde bir araya gelerek görev dağılımını yapacak

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
AED Bayrak Değişimi

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin