AGSYD Yönetiminde 1 Asil 2 Yedek 3 Elazığ’lı isim yer aldı

featured

Anadolu Gazeteciler ve Spor Yazarları Derneği, 13.Olağan Büyük Kongresi’nde Federasyona dönüşme kararı alındı, Federasyon Başkanlığına da oy birliği ile Genel Başkan İbrahim Erdoğan seçildi.

Gürsu Belediyesi Adrenalin Park Tesislerinde yapılan ve Anadolu’nun çeşitli kentlerinden gelen delegasyonun katılımıyla gerçekleşen,  “AGSYD Geleneksel Anadolu Medya Buluşması ve 13. Olağan Büyük Genel Kurulunda; derneğe bağlı şubelerin, kendi illerinde bağımsız bir dernek statüsüne geçmeleri de kararlaştırıldı.

Kongredeki konuşmasında, gazetecilik mesleğinin icra edilişiyle ilgili sıkıntılara da değinen Genel Başkan İbrahim Erdoğan, “Türk basınının, özellikle basın özgürlüğü açısından evrensel standartların çok gerisinde olduğu bir gerçektir. Bu durum demokrasilerdeki en önemli denetim mekanizmalarından biri olan medyanın; Yasama, Yürütme ve Yargıdan sonra 4.Güç olma işlevini ortadan kaldırmıştır. Medya mutlaka asıl işlevine rücu ettirilmelidir.

Gizli ya da açık sansür basın özgürlüğüne en ağır darbedir ve bu durum; maalesef son yıllarda ülkemiz medyasının adeta kâbusu olmuştur. Bu tür yaklaşım içeren uygulamalardan kaçınılacak tedbirler alınmalıdır.

Türkiye açısından hayati önem taşıyan bu süreçte medyanın kullandığı dil önemlidir. Şiddeti teşvik etmeyen, yargısız infaz yapmayan, haysiyet cellatlığına soyunmayan, terörü ve her türlü savaşı asla özendirmeyen, tam tersine insanları ayrıştırmayan, ötekileştirmeyen, dini, dili, ırkı, rengi ne olursa olsun, evrensel insani değerleri esas olan barış dili tercih edilmeli ve basın bu yönde teşvik edilmelidir.

AGSYD’NİN LİSTESİNDE YER ALAN İSİMLER

AGSYD’nin tek liste ile gidilen kongresinde Genel Başkanlığa İbrahim Erdoğan oy birliği ile yeniden seçilirken, yönetim, denetim ve onur kurulu şu isimlerden oluştu:

YÖNETİM KURULU ASİL: İbrahim Erdoğan-Yüksel Baysal-Cennet Cankılıç-Ömer Aydoğdu-Çetin Gürol-Hasan Şirin-Hasan Özdemir-Mustafa Boz-Osman Semih Gülen-Fatih Kaymaz-Mehmet Duman-Soner Manav-Dursun Dağtekin-Çağla Şahin-HabibullahEfendigil.

YÖNETİM KURULU YEDEK: Bülent Civanoğlu-Orhan Balcı-Mustafa Gürses-Yavuz Navruz-Mehmet Sami Türkmen-Niyazi Aşır-Bekir Demirağ-Onuralp Genç-Cemil Kısık-Ali Boz-Ramazan Uçuk-Mesut Yıldız-Halil Ataş-Sabahattin Çakılcıoğlu-Hüseyin Göktaş

1
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
AGSYD Yönetiminde 1 Asil 2 Yedek 3 Elazığ’lı isim yer aldı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin