31 Mart tarihinde gerçekleştirilecek olan Yerel seçimler öncesine AK Parti’nin seçime gireceği belediye başkan adayları netleşmeye devam ediyor.

Bu kapsamda Elazığ dahil birçok ilin ilçe Belediye Başkan adayları resmi olarak açıklandı. AK Parti’nin Ağın Belediye Başkan Adayı ise Şeref Çakar oldu.

ŞEREF ÇAKAR KİMDİR?

Şeref Çakar 1968 yılında Ağın’da doğdu. Üniversiteye kadar olan eğitimini Ağın’da tamamladı. Liseden mezun olduğu yıl olan 1986 yılında Fırat Üniversitesi Fen Edebiyet Fakültesi / Sosyoloji bölümünü kazandı ve 1990 yılında pedogojik formasyonu da alarak Sosyolog unvanı ile mezun oldu. Bitirme tezi olarak Ağın hakkında ilk bilimsel çalışma sayılabilecek “Ağın İlçesi’nin Sosyo-Ekonomik Sosyo-Kültürel Özellikleri ve İlgili Sorunları” üzerine çalışma yaptı ve yayımlandı. 1991 yılında Yedek Subay Öğretmen olarak Şemdinli Lisesi’nde görev yaptı. 1992 yılında Şanlıurfa/Ceylanpınar’a ataması yapıldı ve 1996 yılında Malatya’ya tayin oldu. 2011/2017 yılları arasında Malatya Valiliği’nde 40 cilte ulaşan “Malatya Kitaplığı Projesi” olmak üzere çok sayıda projede görev aldı. 2017 yılından itibaren Milli Eğitim Bakanlığı Ders Kitapları Yazım Komisyonu’nda görev aldı. Aralık 2023 tarihinde istifa etti. Şeref Çakar Evli ve iki çocuk babasıdır.