31 Mart tarihinde gerçekleştirilecek olan Yerel seçimler öncesine AK Parti’nin seçime gireceği belediye başkan adayları netleşti.

Bu kapsamda Elazığ dahil birçok ilin ilçe Belediye Başkan adayları resmi olarak açıklandı. AK Parti’nin Baskil Belediye Başkan Adayı ise İhsan Akmurat oldu.

2002’de AK Parti Baskil İlçe Teşkilatının kurulmasında aktif olarak görev alan İhsan Akmurat 2009, 2014 ve 2019 yerel seçimlerinde AK Parti Baskil Belediye Başkanı seçildi.

İHSAN AKMURAT KİMDİR?

İhsan Akmurat 1974 yılında Elazığ Baskil’de doğdu. İlk ve Ortaöğrenimini Baskil Atatürk İlkokulunda, Lise eğitimini, Baskil Lisesi’nde tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi kazandı. Lisans eğitimini tamamladıktan sonra 10 yıl Elazığ’da Serbest Avukat olarak çalıştı. Elazığspor yönetim kurulu üyeliği ve çeşitli STK’ların kuruluşunda, yönetiminde yer aldı. 2002 ‘de AK Parti Baskil İlçe Teşkilatının kurulmasında aktif olarak görev aldı. AK Parti Baskil İlçe Teşkilat Başkanlığı yaptı. Vatani görevini İstanbul Kartal’da 2. Zırhlı Tugayında yaptı. Av. İhsan Akmurat 29 Mart 2009, 30 Mart 2014 ve 2019 yerel seçimlerinde AK Parti’den Baskil Belediye Başkanı oldu. Orta düzeyde İngilizce bilen Akmurat, evli ve iki çocuk babasıdır.