AK Parti Elazığ İl Başkanlığı tarafından düzenlenen Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı yapıldı.

Toplantıya; Ak Parti Elazığ Milletvekilleri, il, ilçe, belde teşkilatları, kadın ve gençlik kolları, belediye- il genel meclisi üyeleri, ilçe belde belediye başkanları ve partililer katıldı.

 

 

Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Hasan Çalışkan, partilerinin kurulduğu günden bugüne kadar milletin yanında yer aldığını anımsatarak: “AK Parti öyle büyük bir aile ki kurulduğundan bugüne kadar milletinin yanında olmuş, milletinin refahını düşünmüş ve milleti için mücadele etmiş bir siyasi harekettir. Cumhurbaşkanımızla ve sizlerle birlikte bu yolda yürümekten şeref duyuyorum.” Dedi.

 

 

Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Burcu Tüver, yapılan yerel seçimlerde seçmenden uyarı aldıklarını belirterek, kendi seçmenlerinin sandığa gitmediğini söyleyerek: “bu dönem yerel seçimlerde bizler belki de bir seçmenimizden bir uyarı almış olabiliriz ama biz biliyoruz ki çoğu seçmenimiz sandığa gitmedi. Biz biliyoruz ki bu seçmenlerimiz yine AK Parti diyecek. Biz bu gururla 7 24 sahada olmaya devam edeceğiz.” Dedi.

 

 

AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Emre Burak Kürüm’de, yerel seçim döneminde teşkilat olarak sahada çalıştıklarını, seçim sonuçlarında da seçmenin tavrının başları üzerinde yeri olduğunu kaydetti.

Kürüm: “teşkilatlarımızdan Allah razı olsun gece gündüz ellerinden geleni yapma gayretinde oldular. Bu neticede sahadaki sonucu aldık başımızın üstüne koyduk. Elazığ’da ilçe ve beldelerimizde kazandığımız ve kaybettiğimiz yerler var seçmenimizin bu anlamdaki tavrının başımızın üzerinde yeri var.” Dedi.

 

 

AK Parti İl Başkanı Şerafettin Yıldırım,31 Mart seçim sonuçlarını teşkilat olarak değerlendirdiklerini ve nerede hata yaptıklarını tespit ettiklerini söyleyerek: “yerel seçimlerin sonuçlarını 1 Nisan itibariyle il başkanlığı ve kollarımız itibariyle masaya yatırdık vekillerimizle birlikte şahsımız ve temsil ettiğimiz alanlar olarak masaya yatırıp dersimizi çalıştık. Nerede ne hatamız var görebildiğimiz kadarıyla gözden geçirdik. Bilemediklerimizi de yeniden başlattığımız saha çalışmalarıyla yüz yüze seçmenlerimize gideceğiz.” Dedi.

YILDIRIM: “SEÇMENE SAKIN NİYE BİZE OY VERMEDİNİZ DİYE SORMAYIN”

Sahada vatandaşlarla da yüz yüze görüşeceklerini de ifade eden Başkan Yıldırım, teşkilatlara seslenerek: “seçmenimize giderken öncelikle zihnimize çok derin kazımamız gereken bir şey var çok önemsiyorum, seçmene yönelik bize neden oy vermediniz gibi böyle bir tavırla gitme hakkına sahip olmadığımız gibi insanı ve siyasi olarak da çok önemli bir hata olduğunu bilmenizi isterim. Bu seçmen 22 senedir bu lideri ve arkasındaki kadroları iktidar yaptı. Bugün 31 Mart seçimlerinde bizlere bir mesaj verdi. Almamız gereken dersler var.” İfadelerini kullandı.

 

 

ŞERAFETTİN YILDIRIM: “DOĞRUYA DOĞRU, EĞRİYE EĞRİ DİYECEĞİZ”

Sandığa gitmeyen seçmenin bulunduğunu anımsatan Yıldırım, vatandaşla yüzleşmek durumunda olduklarını söyledi.

Yıldırım: “bizi de aşan seçmenin ilettiği bazı sıkıntılar var. Emekliler ve ekonomi meselesi. Bunlarla ilgili karşı savunma yapmaya gerek yok eğriye eğri, doğruya doğru diyeceğiz. Biz her zaman olduğu gibi vatandaşımızla yüzleşmek durumundayız. Biz hiçbir zaman onlardan kaçmadık hep içinde olduk.” Dedi.

Son seçimde istediklerini sonucu alamadıklarını ifade eden Şerafettin Yıldırım: ”Kazandığımız belediye başkanları da bizim adayımızdır; kaybettiğimiz belediye başkan adayları da bizim adayımızdır. Benim değil vekilimin değil hepimizindir. Biz bunu ittifak halinde seçip koymuşuz ama nasip olmamış seçilememişler. Ama zaman zaman dedikodu niteliğinde bir takım ilgili ilgisiz insanların el ovuşturarak yıpratmaya çalıştığı bu olaylara müsaade etmeyin kardeşlerim.” Dedi.

 

 

NAZIRLI: “EKSİKLİKLERİMİZİ GİDERİP, YOLA DEVAM EDECEĞİZ”

Ak Parti Elazığ Milletvekili Mahmut Rıdvan Nazırlı, teşkilat içerisinde eksiklikleri ve yanlışlıkları giderip, yola devam etmeleri gerektiğini söyleyerek: “biz tenkit etmeyi bırakacağız, kendi eksik ve yanlışlarımızı görüp bunları bir an önce giderip yolumuza bakıp Türkiye Yüzyılına yakışır bir teşkilat olduğumuzu bütün aleme ispatlayacağız. Düştük şöyle bi üzerimizdeki tozu sirkeleyeceğiz sonra hep beraber omuz omuza yolumuza devam edeceğiz. Eksik yaptığımız şeyler var bunu 31 Mart seçimlerinden önce sık sık ben dile getiriyordum. Sadece 2024 2025 yılındaki yapacağımız sağlık bakanlığındaki dosya versek bir gün boyunca anlatırlar o kadar çok yapılacak çalışma var ki ama biz birbirimizi şikayet etmekten kafamızı dönderip bunlara bakmıyoruz.” Dedi.

 

 

AÇIKKAPI: “SON SEÇİMDE ÇOK BAŞARILI OLDUĞUMUZU İFADE EDEMEYİZ”

Ak Parti Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı’da yerel seçimlerde çok başarılı olamadıklarını belirterek;  kazandıkları ve kaybettikleri yerlerde de ayrım yapmadan hizmet götürmeye devam edeceklerini söyleyerek: “31 Mart seçimlerinde çok başarılı olduğumuzu ifade edemeyiz. Söylersek kendimizi kandırırız ama şunu söylemek istiyoruz biz kazandığımız yerlerde de kaybettiğimiz yerlerde de hiçbir zaman bugüne kadar nasıl ayrım yapmamışsak her bir kardeşimize AK Parti olarak ayrım gözetmeden hizmet götürmeye devam edeceğiz. Bundan hiçbir kardeşimiz endişe etmesin. Teşkilatlarımızla nerede ne eksiğimiz varsa onları tamamlayacağız.” İfadelerini kullandı.

 

 

KELEŞ: “ÖZ ELEŞTİRİ, DAVAMIZA İHANET DÜZEYİNE GELMEMELİ”

Ak Parti Elazığ Milletvekili Prof. Dr. Erol Keleş, seçim sonuçlarının öz eleştirisinin yapılırken; davaya ihanet düzeyine gelmemesi gerektiğini kaydetti.

Keleş: “Elazığ bazında kaybettiğimiz ilçelerimiz oldu, ili kazandık. Bunları böyle değerlendirdiğimiz zaman bence öncesini de değerlendirmek lazım bir öncesi birde sonrası. Tabiki değerlendirip öz eleştiri yapacağız ama bu eleştiriler bu davaya asla ihanet düzeyine gelmemeli. Eleştirilerimizi yapacağız ama şuan yapmamız gereken artık bir seçimsiz 4 yılımız var bu 4 yılda elimizden gelen bütün gayreti göstermeliyiz. Bir yıllık bir milletvekili dönemimiz var binlerce kez şükürler olsun bu süreçte gerçekten çok ama çok iyi şeyler başardık. Ama ben bakıyorum biz Elazığ’da bunu anlatabiliyor muzu? Sosyal medyadan yayınlıyoruz ama bunu yapacak olan bizim teşkilatımız bu bizim değil AK Parti’nin projesidir.” Dedi.