31 Mart tarihinde gerçekleştirilecek olan Yerel seçimler öncesinde AK Parti’nin seçime gireceği belediye başkan adayları netleşti.

Bu kapsamda Elazığ dahil birçok ilin ilçe Belediye Başkan adayları resmi olarak açıklandı. AK Parti’nin Keban Belediye Başkan Adayı ise Fethiye Atlı oldu.

2019 Yerel seçimlerinde Keban Belediye Başkanlığını bağımsız olarak kazanan Fethiye Atlı daha sonra AK Parti’ye geçmişti. 2024 yerel seçimlerinde ise AK Parti’den aday gösterildi.

FETHİYE ATLI KİMDİR?

Keban Belediye Başkan Adayı Fethiye Atlı; 1963 yılında Keban’a bağlı Gökbelen Köyü’nde doğdu. Gümüşhane’nin Şiran İlçesi Mal Müdürlüğü muhasebe servisinde çalıştı. Elazığ Defterdarlığı vergi dairesine tayin olarak çalışmaya başladı. Keban İlçesinin Mal Müdürlüğü muhasebe servisine atandı. Fethiye Atlı 2009 yerel Seçimlerinde Saadet Partisi’nden Keban Belediye Başkanı adayı oldu. HAS Parti’nin kurulmasıyla birlikte Atlı 2011 yılında HAS Parti Keban İlçe Teşkilatını kurdu. HAS Parti kurucusu Numan Kurtulmuş’un AK Partiye katılması ile Fethiye Atlı’da AK Partiye katıldı. Fethiye Atlı 2014 – 2019 yerel seçimlerinde Ak Parti’den Keban Belediye Başkanı seçildi. Bir sonraki dönemde Keban’dan Bağımsız aday olan Fethiye Atlı seçildikten sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın daveti ile AK Parti’ye geçti.