Akçakiraz Belediye Başkanı Ormanoğlu Göreve Başladı

featured

Yaren KAYA- Fırat POLAT

Akçakiraz belde belediye başkanı seçilen Yeniden Refah Partisi adayı İbrahim Ormanoğlu mazbatasını alarak görevine başladı. Partililerle Elazığ Adalet Sarayı’na gelen Ormanoğlu mazbatası, İl Seçim Kurulu tarafından verildi.

31 Mart Mahalli ve İdareler seçimlerinde Akçakiraz Belde Belediye Başkanı seçilen İbrahim Ormanoğlu mazbatasını alarak göreve başladı. Akçakiraz Belediye Başkanlığı makamında gerçekleşen törenle Eski Belediye başkanı Sabahattin Kaya’dan Başkanlık mührünü ve rozetini devralan Akçakiraz Belediye Başkanı İbrahim Ormanoğlu, “Sabahattin başkanıma 10 yıldır yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ederim. İlerleyen zamanlarda bize yoldaşlığını ve tecrübesiyle yol göstermesini istiyoruz.” dedi.

10 yıllık görevini bugün devreden Başkan Sabahattin Kaya devir teslim töreninde yaptığı konuşmada, “Bütün arzum Akçakiraz’da barış iklimi ve huzur ortamı sağlayıp hizmet etmekti bunu da başardım. Yeni Başkan Ormanoğlu’na yeni görevinde başarılar diliyorum.” dedi.

KAYA: AKÇAKİRAZ NAZENDELİĞİN, NAİFLİĞİN, KİBARLIĞIN ADRESİ

Devir teslim töreninde konuşma yapan Başkan Sabahattin Kaya,“10 yıl önce biz böyle coşkulu bir kalabalıkla, makamı aliye oturduk. Akçakiraz’daki vatandaşların oylarını alarak seçkin, saygın bir belediye başkanı olmaya çalıştık. Arzumuz Akçakiraz’da barış iklimini ve huzur ortamını oluşturup sükûneti sağlamaktı. Hamdolsun bunu başardığıma inanıyorum, İbrahim Ormanoğlu’nun alacağı bayrağı Akçakiraz’ın en yüksek yerlerinde şan ve şerefle dalgalandıracağına olan inancım tamdır. Bugün coşkulu bir kalabalıkla Akçakiraz Belediye Başkanlık makamını seçilen Yeniden Refah Partisinin Belediye Başkan Adayı artık rozetini çıkaracak biz Belediye Başkanlık rozetini kendisine takacağız. Onun yanında Akçakiraz Belediye Başkanlık mührünü kendisine teslim edeceğiz. Mühür kimdeyse sultan o, inşallah Akçakiraz’ın sultanı da kendisi olacaktır. Milli TOG aracımızın Başkanlık makam anahtarını da biz kendisine takdim edeceğiz her ne kadar kendisi biz makam araçlarına binmiyoruz dese de ben onu kendi acemiliğine veriyorum. Kendisi milli TOG aracımıza binecektir ve güzel hizmetlere de vesile olacaktır. Çünkü resmi plakalı araç trafikte seyir halindeyken önünüz açılıyor, makam ziyaretlerinde ve kurum ziyaretlerinde işe yarayan bir vasıtadır. Ben inanıyorum ki kendisi de bunu reddetmeyecek ve kendisinin işini kolaylaştıracak, böylelikle Akçakirazlılara da hizmet üretecektir.” Dedi.

KAYA: 55 MİLYON LİRA BÜTÇEYE BELEDİYEYİ DEVREDİYORUZ

Belediyeyi 55 Milyon Lira bütçeyle devrettiğini belirten Başkan Kaya, “Biz 10 yıl önce görevi devraldık. Başkanlık koltuğuna oturduğumuzda öyle anlı şanlı bir tablo yoktu. Akçakiraz belediye başkanlık makamı olarak biz bugün yeni belediye başkanına 147 arsa, 13 tarla, 82 mezarlık, park ve yol artıklarını biz devredeceğiz. Piyasaya hiç borcu olmayan bir belediye başkanlık makamını yaklaşık 55 Milyon lira kasasında bütçesiyle devredeceğiz. Fakat kamu borcu hariç. Kamu borcunu da kendisi de gelince açıklayacaktır. Her Belediyenin kamuya borcu var bizimde tavsiyemiz onları ötelesin o kamu borçlarını yatırım ve hizmete dönüştürsün. Bunu da en iyi şekilde yapacaktır. Elazığ’ın yeni aday adaylarına baktığım vakit gerçekten ceval, kararlı, azimli. Akçakiraz’a yakışır bir seçim süreci yaşadık. 2014’de 2019’da yine öyle oldu. Bu barış iklimini oluşturmaya çalıştık Akçakiraz’da. Bu dönemde gerçekten uyumun, ahengin adresi yine Akçakiraz oldu. Diğer seçim bölgelerinde kaos ve kargaşa hiç eksik olmadı ama Akçakiraz da bel altı vuruşlar ve öyle sinsi planların döndüğü bir seçim bölgesi de olmadı. Akçakiraz nazendeliğin, naifliğin, kibarlığın adresi oldu. Bu anlamda naifliğin, kibarlığın devam etmesi adına rabbime dua ediyorum ve yeni belediye başkanımıza başarılar diliyorum. İnşallah Akçakiraz’ın değil, Elazığ’ın değil, Türkiye’nin en başarılı Belediye başkanı olur.” dedi.

ORMANOĞLU: AKÇAKİRAZ’I İLERİ TAŞAYACAK BİR YAPIYA SAHİP OLACAĞIZ

Başkanlık rozetini ve mühürünü devralırken Başkan Kaya’ya 10 yıldır yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ettiğini belirten Başkan İbrahim Ormanoğlu, “Başkanım durumu kısaca özetledi. Başkanımın sözlerinin üstüne söyleyeceğim tek bir şey var bize bıraktığı mirası mirasyedi olarak değil onu ileri götürecek, Akçakiraz’ı ileri taşıyacak bir yapıya sahip olacağız. Kendisinin de bu konuda ilerideki zamanlarda yoldaşlığını istiyoruz. Bize yol göstermesini istiyoruz nihayetin de Sabahattin Başkan bizden daha tecrübeli 10 yıllık bir başkanlık süresi var. Bu süre içinde yaptığı hizmetler ortada görünüyor bu nedenle bende kendisine teşekkür ediyorum. Başkanımızı uğurlarken kendisine bir kalem hediye edeceğim. Bundan sonraki siyasi, sosyal ve kültürel hayatında o kalemle büyük işlere imza atacağına benim hiç şüphem yok. Kendisine çok teşekkür ediyorum.” dedi.

       

 

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Akçakiraz Belediye Başkanı Ormanoğlu Göreve Başladı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin