Alacakaya ilçesinde bulunan bir maden ocağında çalışan işçiler, çeşitli haklar talep ederek isteklerinin yerine getirilmesi için yönetime süre tanıdı. Süre içerisinde herhangi bir adımın atılmamasının ardından 300’ü aşkın işçi, geçtiğimiz gün eylem yapma kararı aldı.

Çalışma şartlarının düzeltilmesi ve ücretlerine zam yapılmasını isteyen işçiler, talepleri karşılanana kadar eylemlerine devam edeceklerini kaydetti. Konuya ilişkin maden ocağından herhangi bir açıklama yapılmadı.

Maden işçilerinin eylem kararına Elazığ’da siyasi parti temsilcilerinin destekleri sürüyor.

 

 

KELEŞ: SÜRECİ YAKINEN TAKİP EDEREK OLUMLU BİR ŞEKİLDE SONUÇLANMASI İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPIYORUZ”

Bu çerçevede AK Parti Elazığ Milletvekili Erol Keleş, süreci yakından takip ettiklerini belirterek işçilerin yanlarında olduklarının altını çizdi.

Milletvekili Keleş yaptığı açıklamada; “Değerli Hemşehrilerim, Ülkemizin en değerli maden yataklarına ev sahipliği yapan Alacakaya ilçemizdeki madenlerimizde çalışan kıymetli işçi kardeşlerimiz, sessiz oturma eylemine devam etmektedir. İşçi kardeşlerimizin haklı taleplerinin dikkate alınması ve firma yetkililerinin daha duyarlı davranması gerektiğine inanarak, ilgili taraflarla gerekli görüşmeleri sağladık. Süreci yakınen takip ederek olumlu bir şekilde sonuçlanması için elimizden geleni yapıyoruz. Sağduyu içinde hareket ederek bu sorunları en kısa zamanda aşacağımıza yürekten inanıyor. Bu süreçte, işçi kardeşlerimizin haklı taleplerinin yerine getirilmesi için onların yanında olduğumuzu belirtmek isterim” dedi.