Türk Kızılay Elazığ Şubesi ve Elazığ Arı Yetiştiricileri Birliği işbirliğiyle tespit edilen ihtiyaç sahibi üniversite öğrencilerinin eğitimine katkı sunmak, onlara düzenli gelir sağlamak amacıyla “Şenlendirme Projesi” hayata geçirildi.

Proje kapsamında “Bir Avuç Mutluluk” sloganıyla yola çıkan Kızılay gönüllüleri, gelirin devamlılığı ve üretimin sürekli olması için ilk etapta Türk Kızılay bütçesinden 30 arılı kovan satın aldı.

Daha sonra gönüllüler, bu kovanları kentin farklı noktalarında arıcılık yapan ve projeye gönüllü destek veren arıcıların kovanlarının arasına yerleştirdi.

Dağlık alanlarda arıcılık yapan üreticiler, emanet bırakılan arılara özenle bakıyor.

Sezon sonunda kovanlardan elde edilen bal, satışa sunulacak ve elde edilecek gelir, eğitimlerine katkı sağlaması için 30 üniversite öğrencisine ulaştırılacak.

Türk Kızılay Elazığ Şube Başkanı Rahman Kızılkaya,  sosyal sorumluluk projesi kapsamında ihtiyaç sahibi öğrencilere destek vermeye çalıştıklarını söyledi.

Elazığ Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Fırat Canbay da projeye katkı sağlayacaklarını, Türk Kızılay tarafından temin edilen arılı kovanları teslim aldıklarını kaydetti.