Arslan: Meslek Lisesi öğrencileri aranan eleman olacak

featured

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan Milli Eğitim Bakanlığı ve TOBB tarafından imzalanan ve yerelde Odalarca desteklenen Mesleki Eğitim Protokolü çerçevesinde Mesleki Eğitim sürecinde büyük bir dönüşüm başladığını belirterek LGS tercihi yapacak öğrencilerin meslek lisesini tercih etmeleri halinde mezun olduklarında ‘ara eleman’ değil ‘aranan eleman’ olacaklarına dikkat çekti.

Meslek Liselerinde büyük bir değişim ve dönüşüm başladı

Başkan Arslan değerlendirmesinde, “Milli Eğitim Bakanlığı ile TOBB arasında 26 Şubat 2019’da imzalanan Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü ile özel sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikli iş gücünü yetiştirmek üzere çağın niteliklerine uygun ‘yeni ve dinamik’ bir mesleki eğitim modeline geçildi.

Protokol kapsamında 81 ilde 81 meslek lisesi ile çalışmalara başlandı. Elazığ olarak biz de Milli Eğitim İl Müdürlüğümüzle birlikte önemli çalışmalar yaptık. Bu kapsamda mesleki eğitimin hem dinamik hem de sanayi, ticaret ve tarımın ihtiyaçları doğrultusunda tasarlanmasını öncelikli ilke edindik. Okullarımızı tercih edecek gençlerimiz; mezun olduklarında ‘ara eleman’ değil, ‘aranan eleman’ olacaklar” dedi.

İş dünyasının ihtiyaç duyduğu nitelikli insan kaynağı yetişmesini hedefliyoruz

Oda ve Borsalar vasıtasıyla mesleki eğitimin hem dinamik hem de sektörün ihtiyaçları doğrultusunda yeniden tasarlandığını belirten Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, “TOBB ve Odamız destekleriyle Elazığ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde; yeni atölyeler ve laboratuvarlar kuruldu aynı zamanda mevcut olanları yenilendi. Okulumuzda halen Bilişim Teknolojileri, Elektrik- Elektronik Teknolojisi, Makine Teknolojisi, Metal Teknolojisi       , Mobilya ve İç Mekan Tasarımı ile Motorlu Araçlar Teknolojisi alanları için tercih yapıla biliniyor.  Detaylı bilgi için SarayatikMahallesi Öğretmen Cemil Meriç Caddesi No:6’da bulunan Elazığ MTAL ziyaret edilebilir veya 2181595nolu telefondan bilgi alınabilir.

Bu düşüncelerle LGS 2021 tercih döneminde gençlerimizi Meslek Lisemizi tercih etmeye davet ediyor, eğitim ve öğretim döneminin tüm öğrenci kardeşlerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Arslan: Meslek Lisesi öğrencileri aranan eleman olacak

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin