Asfalt Robotları Hizmette

featured

İrfan ARSLAN

Elazığ Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın talimatı ile ilimizde ki yollarda asfalt yenileme çalışmalarında kullanılmak üzere iki adet asfalt robotunun hizmet vermesi için yaptığı girişimler sonucunda temin edilen Robotlar hizmete başladı.

Elazığ’ın 2020 ve 2023 Kahramanmaraş merkezli depremler ve özellikle Elazığ Belediyesinin altyapı yenileme çalışmaları, Hamzabey Barajından ilimize su verilmesi çalışmaları sonucunda bozulan yıllarda ki yaşanan olumsuzlukları giderme adına görev yapacak olan Asfalt Robotlarının hizmete başlaması ve yaptıkları çalışmalar beğeni kazanıyor.

ULAŞIM PROBLEMLERİ SORUN OLUŞTURUYOR

Depremlerin ardından şehrimizde ki ağır hasarlı binaların yıkımları, alt yapı yenileme çalışmaları, Şehre Hamzabey Barajından su verilmesi için şebeke hatlarının yapılması  yollarda olumsuzlukların yaşanmasına neden olmuş, bu olumsuzluklarda şikayetleri artırmaya başlamıştı.

Elazığ Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü artan şikayetleri giderme adına Belediye Başkanı Şahin Şerifoğullarının talimatının ardından hizmete aldığı iki adet Asfalt Robotunun hizmet vermeye başlamasının ardından yollarda yapılan çalışmalar vatandaşların beğenisini ve takdirini kazanmaya başladı.

Asfalt robotlarının hizmete alınması ile birlikte yolların bakım ve onarımı ile yağmur sonrası hasar gören yolların hasarlarını daha kısa sürede tamir edilmesi ve hizmette aksamaların önüne geçilmesi memnuniyet yarattı.

TEKNOLOJİK YENİLEME SIKINTI OLUŞTURMUYOR

Asfalt Robotlarının yollarda yaptığı onarım çalışmalarının yol seviyesinde olumsuzluk yaratmadığı gözleniyor. Elazığ Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, bu önemli adımıyla sadece şehrin fiziksel görüntüsünü iyileştirmekle kalmıyor, aynı zamanda vatandaşların yaşam kalitesini artırıyor. Trafik akışında oluşabilecek sıkıntılar çalışmaların kısa sürede tamamlanması ile birlikte gideriliyor. Onarımlar daha kısa sürede tamamlandığı için trafik akışında ki olumsuzluklara da izin verilmiyor.

Teknolojinin getirdiği bu yenilikçi çözümlerle, şehrimizin altyapı ve yol bakımı konusundaki ihtiyaçları hızlı ve etkin bir şekilde karşılanıyor. Bu başarıda emeği geçen tüm çalışanları tebrik ediyoruz.

 

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Asfalt Robotları Hizmette

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin