Atletizm’de Gururluyuz

1

Okul Sporları Atletizm Küçükler ve Yıldızlar Türkiye Şampiyonası Mersin ilinde gerçekleştirildi. İlimizi temsil etmek üzere Şampiyonaya katılan sporcularımız ilimize 1 Türkiye şampiyonluğu 2 Türkiye 2.liği ve 2 Türkiye 3.lüğü kazandırdı.

2024 Yılı Okul Sporları kapsamında Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından düzenlenen Atletizm Küçükler ve Yıldızlar Türkiye Şampiyonası Mersin’de gerçekleştirilerek son buldu.

15-16 Mayıs  tarihleri arasında yapılan Atletizm Küçükler ve Yıldızlar Türkiye Şampiyonası Türkiye’nin 81 ilinden sporcu katılım sağladı.

İlimizi Mersin’detemsil eden sporcularımızdan,Ömer Arda Sazak(Yetenek tarama Sporcusu ve Şehit Cuma Dağ Ortaokulu öğrencisi) Yıldızlar 100m Engelli yarışmasında 14.52 lik derecesi ile Türkiye Şampiyonu olurken, 60m yarışmasında da Türkiye 3.sü, Mustafa Tunahan Özdoğan  ve Küçükler 1000m yarışmasında Türkiye 2.si, Küçükler, Bayrak Takımı Türkiye 2.si (Esra Zafer Eşref Yıldırım Ortaokulu öğrencileri),Miraç Emir Kaya (Cumhuriyet Ortaokulu öğrencisi) Küçükler 1000m yarışmasında Türkiye 3.sü olmuştur.

Şampiyona 16MayısPerşembe günü düzenlenen ödül töreninin ardından sona erdi.

Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yaptığı açıklamada, “ Atletizm her zaman bizleri gururlandırdı ve gururlandırmaya devam ediyor. Son 1 yılda katıldığı müsabakalardan büyük başarılar ile dönen atletizm branşımız bu kezde ilimize Türkiye 1.ligi 2 Türkiye 2.Liği ve 2 Türkiye 3.lüğü kazandırdı. Başarılarından dolayı sporcularımızıve antrenörlerini tebrik ediyoruz” dedi.

Exit mobile version