Anadolu Üniversiteler Birliği (AÜB) tarafından 11 ilde düzenlenen Üniversite Tanıtım ve Tercih Fuarı’nın altıncısı Fırat Üniversitesinin ev sahipliğinde Elazığ’da gerçekleştirildi.

 

 

Ahmet Teyfik Ozan Kongre Merkezinde düzenlenen fuarın açılışına; Elazığ Valisi Doç. Dr. Ömer Toraman, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı Nazif Bilginoğlu, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yiğit, Gençlik Ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren, Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Erdem, Fırat Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Bilal Üstündağ, Prof. Dr. Soner Özgen, Prof. Dr. Mehmet Yılmaz, Genel Sekreter Prof. Dr. Sinan Akpınar ile Dekanlar, akademisyenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

 

 

16 Üniversitenin tanıtım standı açtığı fuarın açılışında konuşan Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, fuarın düzenlenmesinde emeği geçenlere ve diğer illerden Elazığ’a gelen katılımcı üniversitelerin temsilcilerine teşekkür etti.

Rektör Prof. Dr. Göktaş ayrıca Fırat Üniversitesi’nin bölge için önemli bir üniversite olduğunun da altını çizerek üniversitenin başarılarını anlattı.

 

 

İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay ise öğrencileri üniversitelerle bir araya getirme konusunda ciddi fonksiyonu olan bir fuar olduğunu belirterek, verimli geçmesini ve hayırlara vesile olmasını diledi.

 

 

Elazığ Valisi Ömer Toraman da fuarın düzenlenmesindeki amacın Türkiye’nin yükseköğrenimini yurt satına yayma politikasının bir neticesi olduğunu ifade ederek, fuarın öğrencilere hayırlı olmasını diledi.

 

 

Konuşmalarının ardından Üniversite Tanıtım ve Tercih Fuarı’nın davetliler tarafından açılış kurdelesi kesilerek, üniversiteler tarafından kurulan stantlar ziyaret edildi.

 

 

Programda ayrıca Fırat Üniversitesinde bulunan Fakülteler de stant kurarak, tanıtımlarını yaptı.

Fırat Üniversitesinin ev sahipliğinde gerçekleştirilen ve tüm gün açık olacak fuarda; Fırat Üniversitesi, Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi, Nevşehir Hacı Bektaş Vali Üniversitesi, İnönü Üniversitesi ve Malatya Turgut Özal Üniversitesi stantları yer aldı.