Avrupa Spor Haftası Etkinlikleri Başladı

20210924-avrupa-spor-haftasi-etkinlikleri-basladi-713959-0fa18f7f96ad117c6298

EREN: HERKESİ SPOR YAPMAYA DAVET EDİYORUM

Her yıl 23-30 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilen Avrupa Spor Haftası etkinlikleri başladı. Avrupa Spor Haftası etkinlikleri Elazığ’da 23-30 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından spor haftası etkinlikleri ile ilgili yapılan açıklamada, “Avrupa Birliği ile birlikte tüm dünyada geleneksel olarak her yıl, 23-30 Eylül tarihleri arasında ise “Avrupa Spor Haftası” olarak ilan edilmekle birlikte, toplumda hareketlilik bilinci ile spora teşvik edici çeşitli sportif faaliyetlerle kutlanmaktadır. 2020 yılından itibaren, Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile Avrupa Delegasyonu tarafından, ülkemiz adına Avrupa Spor Haftası kapsamında etkinlikler düzenlenmekte farkındalık oluşturması amaçlanmaktadır. Gençlik Merkezi Sahasında yapılan açılık seromonisi ile beraber 23-30 Eylül tarihleri arasında çeşitli sportif etkinlikler gerçekleştirilecektir” denildi.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Avrupa Spor Haftası Etkinlikleri kapsamında, Türkiye’de yaş, cinsiyet ve etnik köken gözetmeksizin 83 milyon ülke nüfusunun tamamının spor ve fiziksel aktivite ile bu projenin bir parçası olması hedeflenmiştir. Ayrıca, 81 ilimizde ortak sosyal medya kampanyaları düzenlenerek, illerimizde spor ve sağlıklı yaşam konularında farkındalık oluşturmakla birlikte, ülkemizin spor, sağlık ve kültür turizmine katkı sunacak şekilde organize edilmektedir. Bu bağlamda bizlerde Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak Gençlik Merkezi Sahamızda çeşitli branşlarda akabinde 30 Eylül tarihine kadar devam edecek olan sportif faaliyetlerin açılışını yaptık. Her yaştan insanımızın özellikle sağlık açısından da önemli olması hasebiyle spor yapmaya davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

Exit mobile version