Aynı Hüznü Yeniden Yaşıyoruz

featured

İrfan ARSLAN 

24 Ocak Depremi’nin yıl dönümünde TOOB Türkiye Sigorta Acenteleri Meclis Başkan Yardımcısı Elazığ Sigorta Acenteleri Derneği Başkanı M.Harun Barut yaptığı açıklamada “24 Ocak Depremi Elazığ’ın 24 Ocak Depremi’nin 4. yıl dönümünde, bir kez daha aynı hüznü ve acıyı yüreğimizde hissediyoruz.” dedi.

Elazığ-Sivrice merkezli 24 Ocak 2020’de yaşadığımız 6,8’lik deprem felaketi, şehrimizin yaşadığı en acı felaketlerinden biri olarak tarihte yerini aldığını ifade eden Barut yaptığı açıklamada şunları söyledi.

“6.8 büyüklüğündeki deprem felaketinden sonra Elazığ sigorta acenteleri ve ilimizdeki Sigorta acenteleri meslektaşlarımız olarak vatandaşlarımızın Dask sigortaları kurumu ve özel sigorta şirketleri arasında bir köprü kurarak ve en hızlı şekilde vatandaşlarımızın mağduriyetlerinin ve dask ödemelerinin acilen yapılması için çalışmalar başlattık.   O gün de olağanüstü bir gayret göstererek birlik ve beraberlik içinde hareket edip vatandaşlarımızın yanında olduk. Biz her zaman bu bilgilendirmeyi yapmak istiyoruz. Vatandaşlarımız konutlarının Dask poliçelerini konut sigortalarını iş yeri sigortalarını bir an önce yapsınlar. Çünkü ilimiz 1 derece deprem riski taşıyan bir ildir. Ayrıca bu önem taşıyan Dask ve özel konut sigortalarını yaparken Elazığ sigorta acentelerini tercih etsinler. Can kayıplarımızın olduğu ve unutamadığımız 24 Ocak Depremi’nin 4. Yıl dönümünde bir kez daha hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve hemşerilerime başsağlığı diliyorum. Böyle bir afetin bir daha yaşanmaması temennisiyle depremi yaşayan tüm vatandaşlarımıza bir kez daha geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” şeklinde konuştu.

DASKI VE İŞLERİ SİGORTANIZI MUTLAKA YAPTIRIN

Depremlere karşı yaptırılan DASK Sigortasında 1 Ocak 2024 tarihi itibarı ile düzenlenen yeni poliçelerin teminatlarına enflasyon koruması getirildiğini açıklayan TOBB Sigortacılık Meclis Başkan Yardımcısı ve Elâzığ Sigorta Acenteleri Dernek Başkanı Harun Barut bundan faydalanabilmek için sigortalıların bedel güncellemesi yaptırmaları gerektiğini açıkladı.

Barut yaptığı açıklamada “  2020 depreminden sonra ve Kahramanmaraş depreminden sonra ilimizde dask oranı arttı fakat istediğimiz düzeyde degil bu konuda vatandaşlarımızdan rica ediyoruz konutlarının dask ve ek olarak konut sigortalarını Elazığdaki sigorta acentelerine gidip yapsınlar çünkü Dask Kahramanmaraş depreminden sonra 550 000 dosyaya baktı 30  milyara yakın tazminat ödedi ayrıca 01,01,2024 tarihinden sonra konut fiyatların güncelledi Elazğdaki bir konut 620 000 tl iken 1270 000 çıktı ve dask poliçelerini artık enflasyona göre sabitledi gerçekleten çok güzel hizmet ettiler. Olası depremde mağdur olmamak için her birey konutun dask ve artı konut sigortasını iş yeri sigortalarını yaptırsınlar.”

TOBB Sigortacılık Meclis Başkan Yardımcısı ve Elâzığ Sigorta Acenteleri Dernek Başkanı Harun Barut Elazığlı vatandaşların olumsuzluk yaşamaması adına uyarda bulunarak, “İlimiz 1 derece deprem riski taşıyan bir konumdadır. Vatandaşlarımız konutlarının DASK ve konut sigortalarını asla ihmal etmesinler.  Vatandaşlarımız DASK ve Konut Sigortalarını mutlaka Sigorta acentelerinde yaptırsınlar. Ayrıca 2023 yılında yaptırdıkları mevcut Dasklarını ise sigorta acentelerine uğrayıp yeni bedel ek zeyili düzenlesinler. Olası bir depremde mağduriyet yaşamasınlar.” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Aynı Hüznü Yeniden Yaşıyoruz

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin