Bağımsız Elazığ Milletvekili Adayı Prof. Dr. Çoban’ın Seçim Çalışmaları

featured

Elazığ bağımsız milletvekili adayı Prof. Dr. Bilal Çoban, Elazığ’daki seçim çalışmaları kapsamında vatandaş ile bir araya gelmeye devam ediyor.

Bu kapsamda Elazığ bağımsız milletvekili adayı Prof. Dr. Bilal Çoban, esnaflarla bir araya geldi.

Çoban, Şehrin ekonomisinin tek başına ayakta kalamayacağını, her yönüyle desteklenmesi gerektiğini ifade etti. Çoban yaptığı açıklamada; “Sevdamızın Elazığ olduğunu 15 yılı aşkın süredir dile getiriyoruz. Şükürler olsun ki yaptığımız ziyaretler kapsamında vatandaşımıza ne diyeceğiz, ne soru sorarlar, hazırlık yaptık mı gibi kaygılarımız yoktur. Sorulacak her soruya verecek cevabımız, şehrin her metrekaresine sığacak sorunlarımıza çözüm beyanatlarımız vardır. Ben bilim adamıyım. Bir probleme yaklaşırken ilk önce bilimsel olarak bakarım. Bir kentin ekonomisinin refaha kavuşması için, tüm sosyolojik durumlarının da refah seviyesinde olması gerekir. Genel ekonomik problemlerin dışında konuşuyorum bunu. Eğer bu şehri yöneten irade sporun refahını yükseltmezse ekonomisinin düzgün olması beklenemez. Sanatında problem varsa eğer bu şehrin, ekonomiye ne turizmle katkı sağlanabilir ne de kültür ekonomisi ile ayağa kalkar.  İktisat, sosyal bilimlerin temelidir. Dolaylı yollardan tüm bilimlerin temelinde yatar. Siz bir yeri ayağa kaldırmak için ötekileri yok sayar, dibini boşaltırsanız, sürdürebilir durumdan söz edilmesi mümkün olmaz. Bir şehir düşünün ki meclis kürsüsünde isminin geçmesi yüreğimize su serpsin. Olması gereken şeyler o kadar olmuyor ki, normallerimiz bozuldu bizim. 14 mayısta normallerimizi ortaya koyarak, çocuklarımızı, geleceklerini, daha yaşanabilir şehir ve adem-i merkeziyetten ulusala yükselecek hayallerimizi düşünerek bir karar vereceğiz. Verdiğiniz oylar için sizi pişman etmem. 40 bin oy, bizi şanlı bir zafer ile meclise taşıyacaktır. Destek sizden gayret benden ve bereket de Allah’tan olacaktır inşallah” dedi.

Yaptığı ziyaretlerde bir esnaf, Bağımsız Milletvekili Adayı Çoban’a “Bu şehir sana az geliyor. Ben ailemle seni TV de izlerken söyledim. Hakkını yediler, bu kadar emeğe yazık. 15 senedir harcadığın para, diğerlerinin dağıttığı çeklerden daha fazla. Verdiğin emeği karşılayan bir siyasi irade yok Elazığ’da. Allah sana zafer ile yardım edecektir. Korkma, bu şehre inananlar arkanda” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bağımsız Elazığ Milletvekili Adayı Prof. Dr. Çoban’ın Seçim Çalışmaları

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin