Bakan Koca: Tüm Okullar Zamanında Açılacak

featured

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca; “En net ve yüksek sesle ifade etmek isterim ki tüm okullarımız zamanında açılacak. Yüz yüze eğitimden vazgeçmemiz kesinlikle mümkün değildir.” dedi.

Koronavirüs Bilim Kurulu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında saat 16.30’da video konferans yöntemiyle toplandı. Bilim Kurulu Toplantısı’nda; aşılama çalışmaları, varyantlar ve koronavirüs salgınının seyri ele alındı.

Toplantının sona ermesi ile birlikte Bakan Fahrettin Koca açıklamalarda bulundu.

Bakan Koca açıklamasında; “Sonunda salgını sona erdirebilecek en büyük umut olan aşı devreye girdi. Aşıların kullanıma girmesi salgınla mücadelede en büyük kırılma noktalarından biridir. Salgını iki evrede ele almak durumundayız. Aşıdan önce ve aşıdan sonra. Aşıdan önce, karantina, sosyal mesafe, maske ve hijyen tek önlemimizdi. İşyerlerimiz kapalı tutulmak, gençlerimiz okullarından uzak tutulmak durumunda kaldı.

Çocuklarımız 1,5 yılını yüz yüze eğitimden uzak geçirdi. Ancak bu günler geride kaldı. Artık aşımız var. En net ve yüksek sesle ifade etmek isterim ki; okullarımız zamanında açılacak. Artık aşı var. Koşullar ne olursa olsun; öğrencilerimizi koruyarak yüz yüze eğitime ve uygulamalı eğitime devam edeceğiz. Eğitime ara vermeden gelecek eğitim-öğretim dönemini karşılayacağız. Bilim Kurulumuz konuyla ilgili gerekli çalışmaları tamamladı. Bunları, MEB ile istişare ederek kısa sürede sizinle paylaşacağız.

Tam bir koordinasyon halinde çalışarak okulda öğrencilerimizi bekleyeceğiz. Öğrenci ve öğretmenlerimizi korumamızın bir numaralı yolu öğrencilerimizin ailelerini aşılamaktır. Eğitim ve iş hayatının sekteye uğramaması için aşı şart. Öğrenci velileri ya aşılarını yapacaklar, ya da düzenli olarak PCR testi yaptıracaklar.

Çok başarılı bir aşı programı yürütüyoruz ama istenilen seviyede değiliz. En az iki doz aşı olmamış kimse aşı oldum dememeli. Aşı olmazsa olmaz kuralımız haline gelmeli.

İnaktif aşı olan vatandaşlarımızda; en yüksek koruma oranı üç doz inaktif aşı olanda.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bakan Koca: Tüm Okullar Zamanında Açılacak

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin