Bal: 870 Konut Yapılacak

featured

İrfan ARSLAN

Elazığ’ın tarihi mahallerinden biri olan Aksaray Mahallesinde TOKİ aracılığı yapılacak olan toplu konut ile yeni bir çehre kazanacak.

Aksaray Mahallesi Muhtarı Özcan Bal, yaptıkları girişimler ve görüşmeler sonucunda mahallenin kendi içinde bir toplu konut alanına kavuştuğunu belirterek, “Bu kararımız hem mahallemize değer katacak hem de yani hazırlayacağımız İmar planı ile mevcut alanlarımızın alt yapısını tamamlama ve çok önemli hizmetlerden vatandaşlarımızın yararlanması imkânına kavuşacağız.” dedi.

YENİ İMAN PLANI ÖNEMLİ

Aksaray Mahallesinin bazı imkânlardan faydalanamadığını belirten Muhtar Özcan Bal, “Bilindiği gibi ilimiz doğalgaz kullanmasına karşılık mahallemiz bu imkândan faydalanamıyor. Yeni imar planımızı yaptırıyoruz. Bunun tamamlanması ile birlikte mahallemizde Elazığ Belediyesince şuyulandırma çalışmaları da yapılacak. Bir yandan 870 konutluk TOKİ çalışması yapılacak diğer yandan ise yeni imar planını tamamladığımız ve gerekli çalışmalar yapıldıktan sonra vatandaşlarımız bugünkü evlerinin bahçelerinin bulunduğu alanda yeni konutlarını yapabilme imkânı elde edecekler. Bunun yanında da elektrik, internet, doğalgaz gibi altyapı hizmetleri de gelecek.” dedi.

870 KONUTLA BİRLİKTE 1170 KONUT YAPILMIŞ OLACAK

Aksaray Mahallesini hem nostaljik yapısını korumak hem de geleceğe taşıyarak moren bir mahalle olmasını sağlamak adına adımlarını attıklarını belirten Muhtar Özcan Bal sözlerini şöyle sürdürdü.

“Mahallemizde 6 Şubat Maraş depreminde ağır hasarlı ev sayısının fazla olmasından dolayı, mahallemizde yaşayan insanların başka rezerv alanlara gönderilmemeleri, hem de mahallemize değer katacağını düşündüğümüzden dolayı daha öncesinden çevre şehircilik bakanımız Murat Kuruma talebimizi hem sözlü hem de dosya halinde iletip, sonrasında da konunun takipçisi olduk. Bugün Ankara’da TOKİ başkanlığına giderek sürecin hangi noktaya vardığını öğrendik. TOKİ uygulama daire başkanı Osman DİRENÇ Aksaray’ımıza 870 adet konutun yapılacağını projelerinin ihaleye hazır hale geldiğini bizlere belirterek en yakın zamanda ihaleye çıkacağını bildirdiler. Ayrıca mevcutta bulunan 300 adet TOKİ konutumuzun ihtiyaçlarına binaen daha öncede talep ettiğimiz 4 adet işyeri için gerekli yazışmaların başladığını, ayrıca talimat vererek sürecin hızlandırılıp yeni konutlarımız ile birlikte ihaleye çıkması hususunu gerekli yerlere iletti. Bizlerde bu sürecin takipçisi olacağız.

Mahallemize hayırlı olsun.”

4
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
1
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bal: 870 Konut Yapılacak

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin