Başkan Alan: 2. Piste ILS Takılmalı

featured

Elazığ’ın sorunlarına duyarsız kalmayan ETSO Başkanı İdris Alan, bu kez Elazığ Havalimanında ILS cihazı ile ilgili Elazığ Havalimanı Müdürü Zeynel Abidin Görür ile bir araya geldi. ETSO Başkanı İdris Alan, Kanal 23 Genel Yayın Yönetmeni Arif Çakmak’ın Ayrıntı programında gündeme gelen ILS cihazının kısa süre içerisinde çözüleceğini ve konuyu takip edeceklerini söyledi.

ETSO Seçimlerinde Elazığ iş Dünyasının büyük desteğini alarak başkanlığa seçilen İdris Alan, Kanal 23 Genel Yayın Yönetmeni Arif Çakmak’ın hazırlayıp sunduğu Ayrıntı programına konuk oldu. Elazığ’ın sorunlarının masaya yatırıldığı ve çözüm önerilerinin konuşulduğu programda Elazığ Havalimanında ILS cihazının olmadığı ve bunun birtakım sorunlara sebep olduğu da gündeme gelmişti.

2 piste sahip Elazığ Havalimanında birinci pistte bulunan ILS’nin modernizasyonu; ikinci pistte ise yeni ILS cihazının yerleştirilmesi gerektiği programda dile getirilmişti. Yeni Piste ILS cihazının takılmasıyla Diyarbakır yönünden gelecek uçaklar zaman kaybı olmadan piste direk iniş yapabilecek.

Program sonrası ETSO Başkanı İdris Alan, Elazığ Havalimanında ILS  cihazı ile ilgili Havalimanı Müdürü Zeynel Abidin Görür’ ile bir araya geldi. Ziyaret sonrası değerlendirme yapan ETSO Başkanı İdris Alan, ILS cihazının kısa süre içerisinde çözüleceğini ve konuyu takip edeceklerini söyledi.

Başkan Alan: “Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde Kanal 23 televizyonunda ilimizin sorunları gündeme gelmişti. Bu konuda Baskil İlçemizin yol probleminin giderilmesi amacıyla Karayolları 8. Bölge Müdürümüze konuyu taşımış ve yol problemlerinin giderileceği müjdesini almıştık. Aynı programda Elazığ Havalimanında ILS cihazının olmadığı ve bunun birtakım sorunlara sebep olduğu da gündeme gelmişti. Bu problemle ilgili bilgi almak amacıyla bugün de Elazığ Havalimanı müdürümüz Sayın Zeynel Abidin Görür’ü ziyaret ederek konu ile ilgili bilgiler aldık. Sayın müdürümüz bizlere havaalanında ILS cihazının mevcut olduğunu ancak modernizasyonu için çalışma yaptıklarını ve bu konuda ihale aşamasına geldiklerini dile getirdi.  Bu bilgi bizleri ziyadesiyle mutlu etti. Ticaret ve Sanayi Odamız ve şahsım adına kendilerine teşekkür ediyorum. Aslında bu sorunlar aşılamayacak kadar büyük sorunlar değil. Müdürümüzün bu çalışmasından dolayı teşekkür ediyorum. Yine Devlet Hava Meydanları Genel Müdürümüze de Elazığ havalimanına yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum. Bu çalışmalar sonlandıktan sonra uçaklarımız daha rahat iniş-kalkış yapabilecekler. Bu konudan haberimiz yoktu. Canlı yayın programında bu konudan haberdar olunca,  şehrin diğer sorunlarında olduğu gibi bu konuyu da gündemimize alacağımızı ifade etmiştik. Ve bugün de konunun muhatabı yetkilimizle görüşerek bilgiler aldık. Bizler de neticede bu memlekete hizmet etmek amacıyla seçilmişiz. Sorunlarımız takip edip çözme noktasında gayret göstereceğiz.  Bu memleket sahipsiz değil, bu memleketin sahipleri var. Biz de kendimizi bu aziz memleketin sahiplerinden biri gördüğümüzden dolayı sözümüzü tutarak konuyu takip etmek amacıyla buraya geldik. Bizim amacımız kimseyi kırmak değil, kimseyi dökmek değil, herkes Elâzığ’a fayda sağlamak için, Elâzığ’a katkı sağlamak için mutlaka mücadele veriyor. Ben bu sorunu gündeme getirdiği ve bizleri bilgilendirdiği için Kanal 23 Genel Yayın Yönetmeni Arif Çakmak’a teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

1
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Başkan Alan: 2. Piste ILS Takılmalı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin