Emlak sektöründe fiyat artışlarının ve sektör içinde adil rekabeti bozan uygulamaların engellenmesi için atılacak adımlar hakkında Türkiye Emlak Müşavirleri Federasyonu, Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat’ın başkanlığında toplantı yaptı.

 

 

Toplantıya Elazığ’ı temsilen Elazığ’ı temsilen, Elazığ Esnaf ve Sanatkarlar Karma Oda Başkanı Hakan Albayrak ve Emlakçılar Derneği Başkanı Nuri Gülyüz katıldı.

 

 

Toplantı sonrasında açıklamalarda bulunan Emlakçılar Derneği Başkanı Nuri Gülyüz; “uzun süredir sektöre zarar veren kayıt dışı faaliyetler ve 1 Kasım 2023 tarihinde denetlenmeye başlanacak olan internet satış portalları, emlak firmaları ve sahibinden ilanları hakkında bilgi verdiklerini belirterek; Bu konuda olumlu geri dönüşler aldık. Artık sektörün daha düzenli bir yapıya kavuşacağını belirtmek isterim. Herkes emlakçılık yapamayacak. Ticaret Bakanı Ömer Bolat’ın 1500 memur alımı planlaması, denetim mekanizmalarının güçlenmesine büyük katkı sağlayacak. Denetim mekanizmalarının eksikliklerini her zaman vurguluyoruz ve Türkiye Emlak Müşavirleri Federasyonu olarak eksikliklerin giderilmesi konusunda destek olacağımızı belirtmek istiyorum” dedi.

 

 

Öte yandan Elazığ Esnaf ve Sanatkarlar Karma Oda Başkanı Hakan Albayrak ve Emlakçılar Derneği Başkanı Nuri Gülyüz, Ak Parti Elazığ Milletvekilleri Prof.Dr. Erol Keleş, Mahmut Rıdvan Nazırlı ve MHP Elazığ Milletvekili Semih Işıkver’i ziyaret etti.