Başkan Arslan: İşten Çıkarma ve Nakdi Ücret Desteği Süresi 2 Ay Uzatıldı

featured

Normalleşme sürecinde istihdamı koruma tedbirleri çerçevesinde nakdi ücret desteği ve işten çıkarma yasağı 2 ay uzatıldı.

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile işverenin çalışanını işten çıkarma yasağı ve nakdi ücret desteğinin 17 Mart’tan itibaren 2 ay daha uzatıldığı duyuruldu.

ARSLAN: İSTİHDAMIN KORUNMASI AÇISINDAN DEĞERLİ OLMUŞTUR

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede, “COVİD-19 süreci nedeniyle, İş Kanunu’na 16 Nisan 2020 tarihinde eklenen geçici maddeyle iş veya hizmet sözleşmelerinin, ahlak ve iyi niyet kurallarına uymayan haller, iş veya hizmet sözleşmelerinde sürenin sona ermesi, iş yerinin faaliyetinin sona ermesi, işin sona ermesi halleri dışında, 3 ay süreyle işveren tarafından feshedilmesi yasaklanmıştı. Pandemi sürecinin devamı etmesi nedeniyle yasa birkaç kez uzatılmış ve 17 Mart 2021 tarihinde süre bir kez daha 2 ay daha uzatılmıştır. Alınan bu karar normalleşme sürecinde istihdamın korunması açısından değerli olmuştur” dedi. Başkan Arslan, pandemi sürecinde iş dünyasının sorun ve beklentilerinin değerlendirileceği ve Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ile TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğulu’nun katılımı ile yapılacak olan TOBB Ticaret ve Sanayi Odaları Konsey Toplantısının da iş dünyasının beklentileri gündemiyle toplanacağını belirtti. Başkan Arslan, toplantıda Elazığ TSO olarak, öncelikle Elazığ merkezli deprem sonrasında Elazığ ve Malatya illeri için uygulanan KOSGEB Acil Destek Kredi geri ödemesinin 2022 yılında başlaması, Krediye müracaat etmiş olmasına rağmen istifade edemeyenlere yeniden imkan sağlanması ve COVİD-19 sürecindeki Kısa Çalışma Ödeneği gibi desteklerin devam etmesini talep edeceklerini açıkladı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Başkan Arslan: İşten Çıkarma ve Nakdi Ücret Desteği Süresi 2 Ay Uzatıldı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin