Başkan Ateş: Halkımızın Dayanacak Gücü Kalmadı

featured

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın en düşük emekli maaşının 10 bin TL’ye yükseltilmesi ve emekli aylıklarına yüzde 5 oranında zam yapıldığı açıklamasına Yeniden Refah Partisi İl Başkan Ömer Ateş’ten tepki geldi.

Emeklilerin hükümetten beklentilerinin boşa çıktığını ifade eden Yeniden Refah Partisi Başkanı Ateş, Ak Parti’nin birçok alanda halkımıza yaşattığı travmanın son örneğinin emeklileri açlığa mahkûm eden zam açıklaması olduğunu dike getirdi.

SGK ve Bağ-Kur emeklilerine yüzde 5 oranında ek zam yapılmasının 15 bin TL seviyesini aşan açlık sınırının da çok altında maaşlarla yaşamaya çalışan milyonlarca emeklimizi büyük hayal kırıklığına uğrattığına dikkat çeken Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Ateş, açıklamasında şu görüşlere yer verdi.

“Bu enflasyon, bu hayat pahalılığı ve bu rakamlarla geçinebilmek asla mümkün değildir. Ak Parti, uyguladığı ekonomik ve sosyal politikalarla insanlarımızı çaresizliğe ve tükenmişliğe itmektedir. Ekonomik şartlardan kaynaklı birçok toplumsal problemle yaşayan halkımızın artık dayanacak gücü ve takati kalmamıştır.  Kamu kaynaklarını vatandaş yerine holdinglere aktaran ve büyük şirketlerin vergi borcunu silen hükümet, sıra çalışan ve emekliklere gelince açlık sınırının da altında bir maaşı reva görmektedir.  Halkımız artık bu adaletsizlik ve haksızlıktan bıkmış usanmıştır. Halkımız Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamızın 54. Hükümet döneminde emeklimize verdiği yüzde 300’lere varan maaş zamlarını hatırlayarak Milli Görüşün temsilcisi Yeniden Refah Partisi’ne yönelmektedir. Bu konuda 31 Mart yerel seçimleri önemli bir fırsattır. Vatandaşımız bu memnuniyetsizliğini ve mağduriyetini sandığa yansıtacak ve “Refahlı Şehirler, Güvenli Yarınlar” diyerek Yeniden Refah Partisinin adaylarını iş başına getirerek büyük bir dönüşümün fitilini ateşleyecektir.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Başkan Ateş: Halkımızın Dayanacak Gücü Kalmadı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin