Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Elazığ İl Başkanı Yunus Bal yaptığı açıklama ile 2024 yılı Mart ayında yapılacak yerel seçim startını MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’nin talimatıyla ülke genelinde verdiklerini ifade etti.

Bal açıklamasında “2024 yılı yerel seçimlerinde hedefimiz Elazığ Merkez başta olmak üzere, tüm ilçe ve beldelerimizi MHP idaresiyle kucaklaştırarak, halkımızın yaşam kalitesini artırmak ve şehrimizi bütüncül bir yaklaşımla modern bir kent kimliğine kavuşturmaktır. MHP kadroları yönetime hazırdır. Halkımızın özlemini inşallah bitireceğiz” dedi.

“2024’E DOĞRU, DİYAR DİYAR ANADOLU”

MHP Elazığ İl Başkanı Yunus Bal, yaptığı açıklamada, “Milliyetçi Hareket Partisi ve Türk Dünyasının Bilge Lideri Dr. Sayın Devlet Bahçeli tarafından 2024’e Doğru, Diyar Diyar Anadolu temasıyla 2024 yılı Mart ayında yapılacak olan yerel seçim startı verilmiş ve MHP’nin ülke genelindeki tüm teşkilatları çalışmalarını başlatmıştır. Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Genel Seçimlerinin üzerinden geçen yaklaşık 2,5 aylık zaman dilimine rağmen MHP Elazığ Teşkilatımız ve Sayın Milletvekilimiz Semih Işıkver, toplumun tüm kesimleriyle kucaklaşmasını bütün hızıyla devam ettirmektedir. Toplumumuzun tüm kesimlerinin beklenti ve talepleri Sayın Vekilimiz üzerinden başta bakanlıklar olmak üzere Cumhur ittifakının çözüm odakları makamlarına ulaştırılmakta ve takibi sağlanmaktadır. Milliyetçi Hareket Partisi, ekonomiden diplomasiye, sağlıktan spora, enerjiden ekonomiye, güvenlikten terörle mücadeleye, eğitimden sanata, sanayiden ulaştırmaya, kısaca hemen her alanda Türkiye’nin başarısı için merkezi yönetimle yerel yönetim arasında siyasi, fikri ve hedef birlikteliğini bir zaruret kabul etmektedir. Bu maksatla da, Mahalli İdareler Seçimlerine 1 Ağustos 2023 tarihi itibariyle start verilmiştir. Milliyetçi Hareket Partisi olarak Elazığ’da öncelikli hedefimiz merkez başta olmak üzere, tüm ilçe ve belde belediyelerini kazanarak şehrimizi bütüncül bir yaklaşımla modern kent kimliğine kavuşturmaktır. MHP kadroları Aziz şehrin tarihten günümüze taşıdığı mirasın farkındadır. Bunun gelecek nesillere aktarılmasının şuurundadır. MHP kadroları hizmet için hazırdır. Halkımızın beklentilerini ve özlemini duydukları yerel yönetim anlayışının nasıl hakim kılınacağını biliyoruz. Sayın Vekilimizle birlikte tüm teşkilatlarımızla ev ev, mahalle mahalle, köy köy kucaklaşacağız. Aziz halkımızın yüksek ferasetine olan inancımız tamdır. 14 ve 28 Mayıs tarihlerinde Ülkemizin bekası ve demokrasinin güçlenmesine omuz vererek Türk ve Türkiye Yüzyılına ivme kazandıran Elazığ halkı 2024 Mahalli İdareler Seçimlerinde Ülkücü hareketin karşısında kim varsa havlu attıracaktır.  Bu düşüncelerle, 4 bin yıllık bu kadim şehrin her taşına nakış nakış işlenen Türk Medeniyeti ruhundan ilhan alarak, Aziz şehri Türkiye Yüzyılının gerisinde bırakmamak adına Sayın Genel Başkanımızın talimatları doğrultusunda ve gösterdiği hedefler ışığında hak ettiği noktaya taşımaya kararlıyız. Sürecin Aziz şehrimize hayırlar getirmesini Yüce Allah (c.c.)’dan niyaz, eder saygılar sunarım” dedi.