Başkan Canbay: “2. Geven Balı Çalıştayı’na Vatandaşlarımızı Davet Ediyoruz”

featured

Elazığ Arı Yetiştiricileri Birliği tarafından 28 Ekim Cumartesi günü gerçekleştirilecek olan 2. Geven Balı Çalıştayı’na Elazığ Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Fırat Canbay, vatandaşları davet etti.

Elazığ Arı Yetiştiricileri Birliği koordinesinde Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği, Tarım ve Orman Bakanlığı, Fırat Kalkınma Ajansı’nın katkıları ile 2. Geven Balı Çalıştayı 28 Ekim Cumartesi günü gerçekleştirilecek.

“SAHADAKİ MEVCUT OLAN OLUMSUZLUKLARIN GİDERİLMESİ NOKTASINDA BİR ARAYA GELECEĞİZ”

Elazığ Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Fırat Canbay, sahada görülen sorunlara çalıştayda çözüm bulmak için bir araya gelineceğini ifade etti. Arıcılık dediğimiz zaman bölgenin kadim bir mesleği olarak öne çıkıyor ciddi bir kültürel yapı var ve bu kültürel yapının devamı bölgedeki, sahadaki mevcut olan olumsuzlukların giderilmesi noktasında bir araya geleceğiz” dedi.

“ELAZIĞ’DA GÖRMÜŞ OLDUĞUM SORUNLARI ÇALIŞTAYDA HAZIR HALE GETİRECEĞİZ”

Fırat Canbay, çalıştayın detayları hakkında bilgi verdi. Canbay, “Özellikle Tarım Bakanlığı’ndan çok ciddi destekler aldık. Daire başkanlarımızın yer alacağı sunumlarla beraber aynı zamanda farklı üniversitelerden çok farklı değerli hocalarımız bu çalıştaya iştirak ederek sunumlar yapacaklar ve bazı paydaş kurumlardan da bazı paydaş kurumlardan da yine daire başkanlarımızla beraber burada görmüş olduğum sorunları bir çalıştayda sunuma hazır hale getireceğiz. Bu bölgede özellikle bir verim var bu bölgedeki üreticilerin ticarete konu olan bir üretimi söz konusu bu üretimin sadece üreticinin yapmasını pazarlama noktasında bizlerin paydaş kurumların devreye girmesi gibi bir niyetimiz söz konusu ve burada özellikle Geven Balını da ele alarak Avrupa kapısını nasıl açabiliriz ki coğrafi işaretli bir ürüne sahibiz Avrupa Birliği başvurumuzu yaptık ve bu noktada bizler üreticinin elindeki ürünlerini pazarlama noktasındaki dinamikleri harekete geçirmek için bu çalıştayda bir araya geleceğiz” dedi.

“PAYDAŞ OLAN KURUM, KURULUŞLARIMIZI, ÜRETİCİLERİMİZİ, TÜKETİCİLERİMİZİ ÇALIŞTAYA BEKLİYORUZ”

Canbay, 28 Ekim cumartesi günü gerçekleştirilecek olan 2. Geven balı çalıştayına vatandaşları davet etti. Canbay, “Bu konuyla alakalı paydaş olan kurum, kuruluşlarımızı, üreticilerimizi aynı zamanda tüketicilerimizi de 28 Ekim Cumartesi Akgün Otel’de bizler ev sahipliği yapmak şartıyla bekliyoruz” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Başkan Canbay: “2. Geven Balı Çalıştayı’na Vatandaşlarımızı Davet Ediyoruz”

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin