Başkan Dumandağ Üyelerinin Sorunlarını, Başkan Hisarcıklıoğlu’na İletti

featured

Elazığ Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Dumandağ ve Genel Sekreter Murat Çiçek, 137 Oda ve Borsanın ortak olduğu, Yap-İşlet-Devret modeli çerçevesinde kara sınır kapılarını modernize eden Gümrük ve Turizm İşletmeleri Ticaret AŞ (GTİ) Genel Kurulu’na katıldı.

Toplantı sonrası Başkan Dumandağ, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ile bir araya gelerek Elazığ Ticaret Borsası üyelerinin özellikle finansmana erişme konusundaki sorunlarını iletti.

Başkan Dumandağ, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katılımıyla düzenlenen, Türkiye Ürün İhtisas Borsası (TÜRİB) Olağan Genel Kurulu’na katıldı.

Genel Kurul toplantısı sonrasında Hisarcıklıoğlu, Ticaret Borsaları başkanları ile önümüzdeki dönemde faaliyete geçecek olan Ürün Piyasası Aracı Kurumları ile ilgili istişare toplantısı gerçekleştirdi.

Genel Kurul Sonrasında Açıklamalarda Bulunan Başkan Dumandağ “2018 yılının Haziran ayında kurulan TÜRİB, tarladan sofraya gıda tedarik zincirinin dijitalleşmesi, ELÜS’ün yaygınlaştırılması, sözleşmeli tarımın gelişmesi, lisanslı depoculuk gibi alanlarda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, T.C. Ticaret Bakanlığı, T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı, T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı ve diğer paydaşlar ile iş birliğini sürdürmektedir. Ülke tarımının geleceği olan Türkiye Ürün İhtisas Borsası fiziki yer değiştirme gerekmeksizin, elektronik ortamda ve tek bir platformda ürün ticaretinin yapılmasını mümkün kılmakta. Ülkemiz tarım ürünleri piyasası için devrim niteliğinde bir sistem olan Türkiye Ürün İhtisas Borsası ile daha rekabetçi tarım ürünleri piyasasının oluşması, lisanslı depolarda depolanan ürünlere yönelik daha sağlıklı fiyat oluşumlarının sağlanması ve fiyat dalgalanmalarının en aza indirilmesi sağlanmaktadır. Bu amaçla Borsamızın Acentelik hizmeti verdiği TÜRİB üreticimizin ürünlerinin gerçek değerini bulmasını sağlamakta ve ülkemiz ekonomisinin büyümesine destek olmaktadır. Başta TOBB Başkanımız Sn. Rifat Hisarcıklıoğlu olmak üzere, bu önemli projede emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Başkan Dumandağ Üyelerinin Sorunlarını, Başkan Hisarcıklıoğlu’na İletti

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin