Başkan Gök: 5 İlçenin Tazminata Dahil Edilmesine İlişkin Danıştay’a Dava Açıldı

featured

Depremlerden etkilenen yerlerdeki kamu personeline tazminat ve fazla çalışma ücreti ödenmesine ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete’de yayımlanmış, Karar kapsamında Elazığ ve 5 ilçesi kapsama alınırken 5 ilçesi ise kapsam dışı bırakılmıştı.

Genç Sağlık Sendikası Elazığ İl Başkanı Timur Gök, depremin merkez üssüne daha yakın olan ilçelerin kapsam dışı tutulması ve personellerin tazminattan muaf olması üzerine Danıştay’da dava açıldığını duyurdu.

Başkan Gök yaptığı açıklamada; “6 Şubat tarihinde meydana gelen ve 11 ilimizi ciddi ölçüde etkileyen deprem felaketinin ardından deprem bölgelerinde görev yapan kamu görevlilerine tazminat ve fazla çalışma ücreti ödenmesine karar verildi. Karar, 12.05.2023 tarihli ve 32188 sayılı Resmî Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi. Ancak tazminat ve fazla çalışma ücreti ödenmesine ilişkin uygulama depremden etkilenen Elazığ’ın Ağın, Alacakaya, Arıcak, Keban, Sivrice ilçeleri ve bağlı yerleşim yerlerinde kapsam dışında bırakıldı. Genç Sağlık Sendikası girişimleri ile meydana gelen mağduriyete ilişkin Danıştay’da dava açıldı. Açılan davada, tazminat ve fazla çalışma ücreti ödenmesine ilişkin uygulamanın kapsamı dışında bırakılan ilgili ilçelerde çok yıkım olmamasına rağmen, depremden zarar gören yerleşim yerlerinden oldukça göç aldığı ve bu da orada çalışan personele deprem tazminatı ödenmesi gerektiğini kanıtlar nitelikte olduğu belirtilerek deprem tazminatının depremden etkilenen tüm illerde şart aranmaksızın ödenmesi talep edildi” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Başkan Gök: 5 İlçenin Tazminata Dahil Edilmesine İlişkin Danıştay’a Dava Açıldı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin