THY Elazığ Satış Müdürlüğü’nün Malatya’ya bağlanması Elazığ’daki turizm acentelerinin hizmetlerini aksatıyor.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Harput Bölge Temsil Kurulu Başkanı Cuma Gülnar, yaşanan sıkıntıların giderilmesi için yetkililerden destek talep etti.

“THY SATIŞ MÜDÜRLÜĞÜ, GERİ GELMELİ”

Gülnar, THY’nin yeniden Elazığ’da olmasının acentelerin turizme yönelik hizmetlerinde avantaj sağlayacağını kaydetti. Gülnar, “Bizim satış müdürlüğümüz Malatya’ya bağlanması bizim buradaki istek ve taleplerimizin, acentelerin istek ve taleplerin karşılanmasında bizim elimizi biraz zora soktu. Bu anlamda biz siyasi iradeden, sayın vekillerimizden, sayın valimizden destek talep ediyoruz. Türk Hava Yolları’nı temsilen de olsa o protokolün burada bulunması şehrimiz için her anlamda avantaj. Hem acentelerimizin de turizme yönelik yapacakları işlerde daha hızlı çözümler alabilmesi için çok elzem bir konu bu anlamda biz çok önemli buluyoruz Türk Hava Yolları Satış Müdürlüğü’nün tekrar Elazığ’da acentelerin tekrar buraya bağlı olmasının destek talep ediyoruz” dedi.

“EK UÇUŞLARA EK TALEPLERE İHTİYACIMIZ VAR”

Cuma Gülnar, Elazığ’da turizmin canlanabilmesi ve grup rezervasyonlarının artması için biran evvel müdürlüğün kurulması gerektiğini söyledi. Gülnar, “bizim yaz boyunca zaten kendi uçuşlarımızda kendimize yer bulamaz hale geliyoruz ek uçuşlara ek taleplere ihtiyacımız var ama dışarıdan birisi bizim bu taleplerimizi ne kadar ne anlayabilir öyle değerlendirirsek olayı daha net anlamış oluruz. Çünkü bizim ek uçuşlara ihtiyacımız var bu uçuşlar zaten dolu turizmin canlanmasını istiyorsak bizim bu sezonda ek uçuşlarla ek farklı ilave seferlerle Elazığ’ın seferini artırmamız lazım. Hem normal gelen vatandaşlarımız yer bulabilsin hem de grup rezervasyonunu geçebilecek acenteler grup rezervasyonu oluşturup geçsinler ki turizm yapılabilsin bu şehirde” ifadelerini kullandı.