Başkan Havabulut: “Kredi Kartlarına Yapılacak Düzenleme Düzeni Bozar”

featured

Elazığ Elektronikçiler, Saatçiler ve Fotoğrafçılar Esnaf Odası Başkanı Mehmet Havabulut, kredi kartlarında yapılacak düzenlemeyle ilgili açıklamalarda bulunarak; “Sınırlama piyasayı olumsuz etkileyecektir.” Dedi.

Elazığ Elektronikçiler, Saatçiler ve Fotoğrafçılar Esnaf Odası Başkanı Mehmet Havabulut, kredi kartlarında yapılacak düzenlemeyle ilgili açıklama yaptı.

Başkan Havabulut açıklamasında; “Türkiye’de yaşanan ekonomik krizden çıkışı kredi kartlarında arayan hükümet, kartlara yeni bir düzenleme yapmaya hazırlanıyor. Gelecek olan yeni düzenlemeyle birlikte taksitlerden limitlere kadar birçok farklı noktada bazı önlemler alınması gündemde. Enflasyonun piyasalara etkisinin vatandaşı zorlamasının ardından hükümet yetkilileri oluşan ağır tablo karşısında kredi kartlarına yeni düzenleme yapmak için hazırlık yapıyor. Merkez Bankası da bununla ilgili bir adım atarak enflasyonla mücadele için kredi kartında yeni kısıtlamalar getirecek. Ancak bu adım, yapısal sorunları çözmeyecek, tüketiciyi olumsuz etkileyerek krizi daha da derinleştirecek. Türkiye’nin içinde bulunduğu enflasyonist ortamda insanlar zorunlu harcamalarını bile kartlarla yapıyor. Enflasyon beklentisi kırılmadığı için tüketiciler kredi kartı harcamalarına ve taksitli harcamalara yöneliyor. Zaten taksitlere belirli sınırlamalar getirilmişti daha önce. Daha fazla sınırlama piyasayı olumsuz etkileyecektir. Bu sorunları çözmeden enflasyonu sadece kredi kartlarıyla, tüketim harcamalarını kısarak engellemek doğru bir yol değil. Kredi kartlarıyla ilgili bahsi geçen düzenleme hayata geçtiğinde zaten zor geçinen esnafımız çok daha kötü bir duruma düşecek. Atılacak adımların esnaflarımızın durumu da göz önünde bulundurularak atılmasını özellikle belirtiyor, bu konuda gerekli hassasiyetin gösterileceğini ümit ediyorum.” Dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Başkan Havabulut: “Kredi Kartlarına Yapılacak Düzenleme Düzeni Bozar”

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin