Ak Hazar Esnaf ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Özer, kooperatifinin grup sıralamasını 7. gruptan, 5. gruba yükseldiğini söyledi.

Başkan Macit: “Kooperatifimizi 2022 yılının Aralık ayında kurduk. 15 Şubat 2023 yılında olağan genel kurulumuzu gerçekleştirerek hizmet kervanına katıldık. İlk kredi verdiğimiz tarihten itibaren sıfır takip ile 100 milyon TL’nin üzerinde esnaflarımıza kredi verdik. TESKOMB Genel Başkanı Sayın Abdülkadir Akgül bize güvendi bizde onun güvenini boşa çıkarmadık. Bu sebepten dolayı bankadaki grubumuz 7’den 5 yükselmiştir. Bunun anlamı artık Ak Hazar Kredi ve Kefalet Kooperatifi banka yetkisinde değil hür ve özgür bir kooperatiftir. Sicili temiz olan esnaflarımıza hizmet edecek onlara kredi tahsisi yapabilecektir. Esnaflarımızın işlemlerini tek elden kendimiz yürüteceğiz. Esnaf Artık İpotek için Exper Masrafı Yapmayacak “ dedi.

5. Gruba yükselmelerinden dolayı esnaflara ekonomik olarak da önemli katkı olacağını vurgulayan Macit “ İpotek masrafı olayı tamamen kalktı. Burada alacağımız tapuların harçlarını yatırıp işlemleri bitireceğiz. Daha önce kredi kullanan esnaflarımız 10 bin TL eksper masrafı ödüyordu artık bu ücret ceplerinden kalacak. Bu esnaflarımız içinde son derece önemli bir gelişme oldu.” ifadelerini kullandı.