Başkan Şerifoğulları 110 Personeli Sürgün Etti

featured

HABER MERKEZİ

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, 110 personeli Temizlik İşleri ile Park-Bahçeler Müdürlüğüne gönderdi. Belediye Meclisi YRP Sözcüsü Osman Cem Karahüseyinoğluolaya tepki gösterdiğini belirterek,“Farklı siyasi tercihlerde bulunanlar cezalandırılıyor.” dedi.

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları 31 Mart’ta yüzde 38 oyla yeniden belediye başkanı seçildi. Başkan Şerifoğulları, seçimin ardından memur ve işçi statüsündeki 110 personeli Temizlik İşleri Müdürlüğü ile Park ve Bahçeler Müdürlüğüne sürgün etti.

KARAHÜSEYİNOĞLU: SÜRGÜN EDİLENLER YRP’Lİ, SAADETLİ, MHP’Lİ

Sürgün edilenlerin Yeniden Refah, Saadet ve Milliyetçi Hareket Partili olduğunu belirten Elazığ Belediye Meclisi Yeniden Refah Partisi Grup Sözcüsü Osman Cem Karahüseyinoğlu, “Yönetim bunu yer değişikliği diye ilan ediyor ama görev yeri değiştirilen personelin çoğu Veteriner İşleri Müdürlüğü, Arıtma Tesisleri, Temizlik İşleri Müdürlüğü, Park Bahçe Müdürlüğü’nde görevlendirildiğini görüyoruz. Bu listedeki arkadaşların birçoğu farklı siyasi düşünceye sahip kişiler. Saadet Partisi’nden, MHP’den, Yeniden Refah’tan hatta aday adaylık sürecinde AK Partili olup mevcut başkanı değil de başka aday adaylarının sosyal medya paylaşımlarını beğenmiş ya da o isimleri desteklemiş arkadaşlar da var. Belediye başkanı personelin siyasi fikri olamazmış gibi değerlendirip bu farklı tercihlerde bulunanları bu şekilde cezalandırıyor.” dedi.

AK PARTİDE ŞERİFOĞLUNU DESTEKLEMEYENLER DE SÜRGÜN EDİLDİ

Sürgün edilenler arasında Ak Parti teşkilatında olup Başkan Şerifoğullarına destek vermeyen personelin de olduğuna dikkat çeken Karahüseyinoğlu,”Özellikle AK Parti aday adaylığı sürecinde Ramazan Gürgöze, Ali Tekataş gibi isimleri destekleyen veya yakın akrabası olan AK Partili personeli sürgün ettiler. Seçimi kazanır kazanmaz birçok personeli farklı birimlere sürgün ederek birilerine gözdağı veriyor. Cumhurbaşkanı balkon konuşmasında farklı fikirlere saygı göstereceklerini, halka tepeden bakmayacaklarını ifade etmişti. Buna rağmen belediye başkanının insanımıza verdiği gözdağının en büyüğünü sayın cumhurbaşkanına vermiş oluyor. Cumhurbaşkanın koymuş olduğu siyaset tarzını kendisinin benimsemediğini, ayrı bir yoldan gideceğini ifade etmiş oldu” diye konuştu

‘ONLAR SERTLEŞTİKÇE BİZ DE SERTLEŞECEĞİZ’

Başkan Şerifoğulları’nın ilk meclis toplantısında muhalefeti yok saydığını belirten Karahüseyinoğlu, “Bunların temelinde sayın belediye başkanının milli iradeyi, demokrasiyi, şeffaflığı içselleştirememiş siyaset anlayışı olduğunu düşünüyoruz. İnşallah bu hatalardan vazgeçer çünkü beş yıl belediye başkanlığı yapacak. Bu sürdürülebilir bir şey değil. Türkiye’de birçok şey değişiyor. Yerel yönetimlerde değişiklik oldu, yeni siyasi parti ve aktörler ortaya çıktı. Artık eski Türkiye yok, bir önceki dönem artık yok. Çünkü farklı muhalefet partiler var. Mevcut partilerin tavırları değişti, yerel seçimlerde siyasi dengeler değişti. Dolayısıyla Türkiye’de hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Elazığ’da da biz Yeniden Refah Partisi olarak dürüst, ilkeli ve halka hesap verebilir bir muhalefet anlayışıyla yola çıktık ve bununla devam edeceğiz. Buyursunlar kendileri bu tavırlarına devam etsinler ama onlar sertleştikçe biz de sertleşeceğimizi ifade etmek isteriz.” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Başkan Şerifoğulları 110 Personeli Sürgün Etti

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin