Ülkü Tek Elazığ Şube Başkanı Süleyman Soysal, Maden İlçesi’nin kaderine terk edilmemesi gerektiğini belirterek, ilçe için siyasi iradenin bir araya gelmesini desteklediklerini söyledi.

Soysal yaptığı açıklamada, “Maden ilçemizde özel bir firma tarafından madencilik faaliyetleri neticesinde biriken hafriyat, heyelan riski yaratmış olup gelinen noktada Maden ilçemizin kaderine terk edilmesi istenmektedir.  Geçmiş dönem başkanımız Turan Yıldız Başkanlığında Ülkü-Tek Elazığ Şubesi olarak 2019 yılında heyelan riski üzerine hazırladığımız ‘’Afet Riskinin Ortadan Kaldırılması ve Kentsel Dönüşüm Raporu’’ dönemin MHP Elazığ İl Başkanı Semih Işıkver aracılığı ile ilgili kurumlara sunulmuş ve firma marifetiyle biriken hafriyatın kaldırılması, Maden ilçemizin yerinde dönüştürülmesi gerektiği dile  getirilmiştir.  Hemşehrilerimiz uzun bir dönemden bu yana yaşamış oldukları mağduriyetten dolayı çözüm beklemekte; siyaset kurumları tarafından seçim kampanyasında Maden ilçemiz ve hemşehrilerimize verilen sözlerin tutulması gerekmektedir” ifadelerine yer verdi.

Soysal, “Maden ilçemizin kaderine terk edilmemesi için MHP Elazığ Milletvekili Semih Işıkver’in konunun hassasiyetine İl Başkanlığından bu yana defaatle dikkat çekmiş. belirten “Siyaset üstü olan bu hususta tekrar ilimiz siyasetini Maden için birlikte ortak paydada buluşmaya davet etmiştir. Bu daveti destekleyen İlimiz Milletvekillerine ve STK temsilcilerimize teşekkür ediyor, Ülkü-Tek Elazığ Şubesi olarak yürekten destekliyoruz..” dedi.