Başkan Uslu: Ağın da 6. Bölge Teşviklerinden Yararlanmalı

featured

Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre Elazığ’ın 9 ilçesi 6. bölge teşviklerinden yararlanabilecek. Ancak açıklanan ilçeler arasında ağın ilçesinin olmadığı görüldü. Ağın Belediye Başkanı Ali Uslu duruma tepki göstererek yetkililere seslendi.

Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre Elazığ’ın Alacakaya, Arıcak, Baskil, Karakoçan, Keban, Kovancılar, Maden, Palu, Sivrice ilçeleri Cazibe Merkezleri Programı Kapsamında 6. Bölge teşviklerinden yararlanabilecek.

USLU: ELAZIĞ’IN 9 İLÇESİ KAPSAMDA SADECE AĞIN KAPSAM DIŞI

Karar sonrası açıklama yapan Ağın Belediye Başkanı Ali Uslu, Elazığ’da teşviklerden yararlanamayacak tek ilçenin Ağın Olduğunu söyledi. Uslu, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 4 Nisan kararıyla Malatya’nın tüm ilçelerinin cazibe merkezi programına alındığını ve 6. Bölge teşvikinden faydalandığını. Tabi il başkanım kıymetli Yunus Bal’a da ben konuyu arz ettim oda araştırıyor. Elazığ’ın 9 ilçesi kapsamda sadece Ağın kapsam dışı” dedi.

USLU: CAZİBE MERKEZİNE ALINACAKSA AĞIN’DA ALINMALIYDI

Ali Uslu, Ağın’ın da afet Bölgesi içerisinde yer aldığını anımsatırken yine deprem sürecinde çok sayıda depremzedenin ilçeye geldiğini ifade etti. “Ağın da bu ilçeler arasına alınmalıydı.” dedi. Uslu, “Ağın her zamanki gibi unutulmuş sahip çıkılmamış bir pozisyonda oluyor bizi üzdü. Çünkü bu bir yanlış yani Afet Bölgesi ilçemizde depreminin ilk gününden itibaren 3 bin 500 hemşehrimizi ağırladık şuanda 2 bine yakın hemşehrimiz var eğer cazibe merkezine alınacaksa Ağın’da alınmalıydı” dedi.

USLU: KONUNUN TAKİPÇİSİ OLACAĞIM

Yapılan yanlıştan dönüleceğine inandığını aktaran Ağın Belediye Başkanı Ali Uslu, Ağın’ın da kalkınmada öncelikli ilçeler arasında yer alması gerektiği dile getirdi. Ağın, “Ben bu yanlışın dönüleceğini ve takipçisi olacağına il başkanımızın konuya hassas davranacağını ben ümit ediyorum çünkü eğer ilçemiz kalkınmazsa 2 bine yakın depremzede hemşehrilerimizi ilçemizde misafir ediyoruz kaldı ki daha önce de paylaşmıştık fabrikadaki 28 konaklama yerini ücretsiz bir şekilde Ağın Elazığ’ın en küçük ilçesi ama bütçesi de küçük buna rağmen biz kendi imkanlarımızla devlerimizin yapabileceği imkanları konaklamayı, konteyneri biz kendimiz çözmeye çalışıyoruz ve kalkınmada öncelikli ilçelerden biri olması gerektiğini hem ben hem de bütün hemşehrilerimiz böyle arzu ediyor” dedi.

USLU: 6. BÖLGE TEŞVİKİNDEN YARARLANMAK İÇİN YETKİLİLERİN ELİNDEN GELENİ YAPACAĞINA HİÇ ŞÜPHEM YOK

Ali Uslu Yetkililere seslenerek sorunun bir an önce giderilmesini istedi. Uslu, “Sayın Cumhurbaşkanımızdan ve il başkanlarımızdan istirham ediyorum Ağın’ın bu kapsamda dışarıda da kalmaması ve hemşehrilerimize gerekli önemin ve kıymetin verildiğini hissettirmemiz adına nasıl ki devlet hastanesinin ödeneği ayrıldı proje aşamasında, TOKİ’miz nasıl proje aşamasında devam ediyorsa ben eminim ben 6. Bölge teşvikinden de yararlanmak için yetkililerin elinden geleni yapacağına hiç şüphem yok” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Başkan Uslu: Ağın da 6. Bölge Teşviklerinden Yararlanmalı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin