Başkan Yentür: Yeni dönemde sıkıntıları azaltacağız

20210629-baskan-yentur-yeni-donemde-sikintilari-azaltacagiz-386024-c9b1df2484e16d9b3891

İrfan ARSLAN

Elazığ Baro Başkanı Mustafa Yentür, yapılan Baro Genel Kurulunda yeniden göreve getirilmelerinin ardından yaptığı değerlendirmede” Bu ilde kimin kimi ne kadar istediği ve desteklendiği görüldü. Biz Elazığ Barosu olarak yeni dönemde yeni uygulamaları hayata sokarak hem meslektaşlarımızın problemlerine çözüm getirecek hem de sosyal alanda ki yeni kazanımlar ile farklı yatırım planlamalarını gerçekleştirecek adımları atacağız” dedi.

MUSTAFA YENTÜR 286 OY ALIRKEN ENGİN ALANOĞLU 114 OY ALDI

Elazığ Barosu’na kayıtlı avukatların katıldığı genel kurulda başkanlık seçimi tamamlandı. Seçimlerde mevcut Başkan Mustafa Yentür ve Engin Alanoğlu başkanlık için yarıştı.

Baro seçimlerinde 3 sandıkta oylar kullanıldı. Kullanılan 408 oyun 286’sını alan Mustafa Yentür yeniden başkanlığa seçilirken Baro Başkanlığına aday olan Engin Alanoğlu ise 114 oy aldı.Kullanılan oylardan 8’i geçersiz sayıldı.

 YENTÜR: SIKINTILARI GİDERECEK ÇALIŞMALARIMIZ OLACAK

Elazığ Baro Başkanlığına yeniden seçilen Mustafa Yentür, yeni dönemde hukukun üstünlüğü ile adaletin temini için çalışmaya devam edeceklerini söyleyerek, “Avukat hizmet binası her dönem vaat edilen fakat hiçbir dönemde gerçekleştirilmeyen hizmet binası, hizmet binasını zaten çok amaçlı kullanacağımızı hepimiz bilmekteyiz. Yeni yapılacak olan hizmet binasından home office çalışan meslektaşlarımız için odalar düzenleyip randevu sistemiyle daha gerçekçi daha ciddi bir ortamda müvekkilleriyle görüşmelerini sağlayacağız” dedi.

Bölge Eğitim ve Dinlenme Tesisi kurmanın çabasında olacağız

Elazığ Baro Başkanlığı olarak yeni dönemde hayata geçirecekleri yeni projeler hakkında gazetemize özel açıklamalarda bulunan Baro Başkanı Mustafa Yentür, “Adli yardım ve CMK uygulamasında bir liste yapıp özellikle genç meslektaşlarımızın ek gelir elde etmelerini sağlayacağız. Bürosu olmayan Avukat arkadaşlarımız artık kantin köşelerinde değil, tamamlandığı zaman Avukat Hizmet binamızda ki odalarda müvekkilleri ile görüşmelerini yapacaklar. Mobil Mübaşir uygulamasını hayata geçireceğiz. Bu uygulamayı Adalet Bakanlığımızın Celse proğramı ile entegre ederek hayata geçirmiş olacağız. Avukatlarımız belge talebinde bulunmayacaklar. Elektronik sistem uygulaması ile belgelerini Akıllı Kart uygulamasını devreye alarak kendilerine göndereceğiz. Yeni doğam yapmış bir Bayan Avukat arkadaşımız var ise onun yerine biz bir komisyon oluşturup buradan davalarına bakacağız. Böylece o arkadaşımız çocuğu ile daha fazla zaman geçirecek.

Elazığ Baro Başkanlığı olarak Sivrice ilçemiz de bir arsa tahsisi için çalışma yapacağız. Bu arsayı tahsis edebilirsek burada, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde ki illerin Barolarının da yararlanacağı bir Eğitim ve Dinlenme Tesisini kurmanın çabasında olacağız” dedi.

Exit mobile version