“Başvurular 19 Şubat’a Kadar Yapılacak”

featured

İrfan ARSLAN

Tarımsal alanda yatırım yapacak olan üreticilere yüzde 50 hibe verileceği açıklandı. Elazığ Tarım ve Orman il Müdürü Ali Kılıç,  Üretimin Üreticinin Yüzyılı Yatırım sizden destek bizden mottosu ile yapılacak olan ekonomik yatırımlara yüzde 50 hibe verileceğini belirtti.

Tarım ve Orman İl Müdürü Ali Kılıç konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi.

” Kırsal Kalkınma Yatırım Destekleri Projesi kapsamında yapılacak olan ekonomik yatırımlara yüzde 50 oranında hibe verilecek. Yatırımlar, Tarımsal Ürünlerin işlenmesi, kurutulması, Dondurulması, Paketlenmesi ve depolanması, Tarımsal üretime yönelik sabit yatırımlar, Yenilenebilir Enerji Üretim Tesisi, Su ürünleri yetiştiriciliği ve Hayvansal ve Bitkisel Orjinli Gübre  İşletmesi, Paketlenmesi le depolanması. Bu yatırım alanlarında yapılacak olan yatırımlara  Tarımsal Üretim İşletmeleri için yatırım tutarının yüzde 50’si, Taerımsal Üretime yönelik olan yatırıma hibeye esas proje tutarı alt limiti 3 Milyon TL, Yenilenebilir Enerji için  Yeni yatırımlar için üst limit 14 Milyon TM.,  Su Ürünleri için  Tamamlama yatırımları için üst limit 12 Milyon TL., Hayvansal ve Bitkisel Orjinli projeler için  Kapasite artırımı ve Teknoloji yenileme, Moderinizasyon Yatırımları için üst limit 10 Milyon TL. olarak uygulanacaktır.

Bu alanlarda proje hazırlayacak olan üreticilerimiz 19 Şubat 2024 tarihine kadar https:// edys. tarim.gov.tr/tarim/ onlinebasvuru.aspx adresine başvurularını yapmalılar.” Dedi

EKONOMİK ALTYAPI DESTEKLERİ DE YAPILACAK

Tarım ve Orman İl Müdürü Ali Kılıç   “ Başvurular Bakanlığımızın resmi Web sayfasında yer alan Hızlı Erişim sekmesinde KKYDP Başvuru linki üzerinden yapılabilir. Gerçek kişiler Bireyler Çiftçiler, Şirketler, Tarımsal amaçlı Kooperatifler, Birlikler ve bunların üst birlikleri başvuruda bulunabilirler.

Ekonomik Altyapı Yatırımları destekleri için Hibe tutarı, üst limiti 3 Milyon, alt limiti 100 bin TL.dir.Bunların üstü ve altı başvurular kabul edilemez.

Yatırım konuları, Aile işletmeciliği faaliyetlerinin geliştirilmesine yönelik altyapı yatırımları, Arıcılık ve Arı ürünlerine yönelik yatırımlar, Bilişim sistemleri ve Eğitim yatırımları, El Sanatları, İpek Böcekçiliği Yetiştiriciliğine yönelik yatırımlar, Makine parkı yatırımları, Tıbbi ve Aromatik bitki yetiştiriciliğine yönelik yatırımlar.” dedi

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
“Başvurular 19 Şubat’a Kadar Yapılacak”

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin