BATI’DA DA BÜYÜK BİR HASTANE KURULUYOR

featured

İrfan ARSLAN

Elazığ’ın sağlık alanında bölgenin önemli bir merkezi olması yolunda yeni adımların atıldığını belirten AK Parti Milletvekili Prof. Dr. Erol Keleş, şehrin batısında da ilk etapta 800 yataklı yeni bir hastanenin kurulacağını belirtti.

Ak Parti Milletvekili Prof. Dr. Erol Keleş, şehrin doğusunda Fethi Sekin Şehir Hastanesinin, ortasında Fırat Üniversitesi Hastanesinin bulunduğunu belirterek, “Sağlık Bakanımız ile yaptığımız görüşmeler sonucunda eski Askeri Hastanesinin yeniden düzenlenerek hizmete açılması teklifimiz olumlu karşılık buldu. Burası Bakanlığımızın da planlaması ile 100 yataklı 2. Basamak bir hastane olarak hizmet vermeye hazırlanmaya başlandı. Rızaiye Devlet Hastanesi olarak planlanan hastanemizde tüm branşlarda hizmet planlaması yapılmaktadır.

“ŞEHRİN BATISINA DA HASTANE YAPILACAK”

Bunun yanında özellikle şehrin batısında bir hastanenin yapılması gündemimizde yer alıyordu. Bu konuda Fırat Üniversitesi bir proje hazırladı ve bu proje kabul edildi. Ödeneği çıkarıldı. Şimdi projesi hazırlanıyor. Bu hastanemiz de ilk etapta 800 yataklı bir hastane olarak yapılacak. Ancak daha sonra bu hastanemizin kapasitesi 2400 yatak kapasitesine kadar çıkarılacak. Böylece gerçekten önemli bir hastane olarak ilimize ve bölgemize hizmet verecek. Bu hastanemizin projesinin tamamlanmasının ardından ihalesine çıkılacak ve Kesikköprü kampüsünde yapılacak. Bu ilimiz kamuoyunda yanlış anlaşılmalara neden olmasın. Mevcut Fırat Üniversitesi Hastanemiz bulunduğu yerde hizmetini vermeye devam edecek. Bu hastanelerimizin de hizmete alınması ile birlikte şehrimizin dört bir yanında hastanelerimiz vatandaşlarımızın hizmetinde olacağı gibi hastanelerimizde ki yığılmalarda önlenmiş olacak.” dedi.

EK MTV KANUNU AÇIK

AK Parti Milletvekili Prof.Dr. Erol Keleş, ek Motorlu araç Vergisi ile ilgili olarak kamuoyunda farklı yorumların yapıldığını belirterek şunları söyledi.

“Motorlu Taşıt Vergisi bir defalık olmak üzere iki kez alınması yasa ile belirlendi. Bu yasanın TBMM’de görüşülmesi esnasında bazı ilaveler yapıldı. Bu ilaveler kapsamında 6 Şubat depremi nedeniyle mücbir sebep hali ilan yerlerde;  Deprem tarihi itibariyle kayıt ve tescilli olan araçlar, Deprem nedeniyle yıkılan veya ağır ya da orta hasarlı hale gelen binaların maliklerine ait taşıtlar,  Depremlerde ağır hasar görerek kullanılamaz duruma gelen taşıtlar, Deprem nedeniyle eşi veya birinci derece yakınlarından birini kaybeden mükelleflere ait taşıtlar ek MTV’den muaf tutulacaktır. Kanun net ve açık. Bu şartlara haiz olmayanlar, bunun dışında kalanlar bu vergiyi ödeyecekler.” dedi.

1
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
BATI’DA DA BÜYÜK BİR HASTANE KURULUYOR

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin