Elazığ’da vatandaşlar bayram namazı için sabahın erken saatlerinde İzzetpaşa Cami başta olmak üzere tüm camileri doldurdu. İl Müftüsü İrfan Üstündağ’ın vaazının ardından saf tutan vatandaşlar bayram namazı kıldı.

 

 

Namaz sonrası tekbirlerle minbere çıkan cami imamları bayramın anlam ve önemini anlatan hutbe verdi.

 

 

Daha sonra İzzetpaşa Camisi’nde Elazığlı İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Aktaş, Elazığ Valisi Doç. Dr. Ömer Toraman, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İdris Alan vatandaşlarla bayramlaştı.

 

 

Elazığlıların ve bütün İslam aleminin Ramazan Bayramını tebrik eden İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Aktaş, “Allah sağlıkla, sıhhatle ve afiyetle bir bayram geçirmemizi ve millet olarak kavuşmamızı nasip eylesin” ifadelerini kullandı.

 

Başı rahmet ortası mağfiret ve sonu kurtuluşumuza vesile olan Ramazan-ı Şerifi bitirip Ramazan Bayramına kavuşmanın sevincini yaşadıklarını aktaran Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İdris Alan, “Bu vesile ile Elazığ’da bulunan hemşerilerimiz başta olmak üzere il dışı ve yurt dışında bulunan hemşerilerimizin de Ramazan Bayramını kutluyorum. Ramazan Bayramı inşallah Müslümanların birleşmesine vesile olur. Gazze’deki Müslüman kardeşlerimizin de Allah yardımcısı olsun” dedi.