Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, bir dizi gezi ve temaslarda bulunmak üzere Elazığ’a geldi.

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Elazığ esnafıyla bir araya gelerek sorun ve talepleri dinledi.

 

 

Başkan Mustafa Destici, daha sonra Büyük Birlik Partisi İl Başkanlığı’nda partililerle bir araya geldi.

 

 

Destİci burada yaptığı açıklamada, Elâzığ’da depremin izlerinin silindiğini ifade ederek Devletin bütün imkânlarını kullanarak vatandaşların mağduriyetini gidermek için elinden gelen gayreti gösterdiğini söyledi. Destici, “Elazığ geçmişte depremler yaşamış bir ilimiz ama Elazığ o depremin etkisini şuanda tamamen üzerinden atmış gözüküyor ve bütün yapılması gerekenlerde hemen hemen tamamına yakını da yapılmış vaziyette. Tabi Adıyaman, Maraş Şubat depreminden etkilenen illerimizde çalışmalar hala devam ediyor. Büyük bir gayret ve çalışma var. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız başta olmak üzere AFAD, diğer kurumlarımız üzerine düşen vazifeleri yerine getiriyorlar. Biz Cumhur ittifakımız özellikle bütçenin önemli bir kısmı deprem bölgelerine ayrılmış vaziyette ve dolayısıyla da devlet elindeki bütün imkanları kullanarak depremden zarar gören, etkilenen vatandaşlarımızın bu mağduriyetini giderme noktasında elinden gelen bütün gayreti gösteriyor” dedi.

 

 

Başkan Mustafa Destici, 31 Mart yerel seçimlerinde Elâzığ’dan belde belediye başkanlıklarını kazanma şansının yüksek olduğunu ve Elâzığ’ın kendilerini yanıltmadığını kaydetti. Destici, “Elazığ ilimizden ilçe ve belde belediye başkanlıkları kazanma ihtimalimizin yüksek olduğunu söylemiştim. Elazığ’ımız bizi yanıltmadı ve Elazığ’ın en büyük ilçesi olan Kovancılar belediyesinin yönetimini bu dönemde Vahap Gök kardeşimizin belediye başkanlığında partimize emanet etti. Başkanlarımıza, başkanlarımız şahsında orada yaşayan vatandaşlarımız için hayırlı olmasını niyaz ediyorum. Biz seçimlerden önce vatandaşlarımıza biz parti olarak veya belediye başkanlarımız hangi sözleri söylemişlerse hangi vaatlerde bulunmuşlarsa biz bunların takipçisiyiz” dedi.

Başkan Mustafa Destici, ikinci lige yükselen Elazığspor’u tebrik etti.

 

 

Destici, daha sonra Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nı ziyaret etti.

 

 

Başkan Şahin Şerifoğulları, Genel Başkan Destici’ye, Elazığ’da tamamlanan, devam eden ve yeni dönemde yapılması planlanan projeler hakkında bilgiler verdi.

Elazığ Belediyesi’nin hayata geçirdiği projeleri takip ettiklerini söyleyen BBP Genel Başkanı Destici ve beraberindeki heyet, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’na yeni dönemde başarılar diledi.  Başkan Şerifoğulları da, Genel Başkan Mustafa Destici’ye, Elazığ’a özgü sekiz köşe kasket ve kilim hediye etti.