Hayrat Vakfı ile Altın Divitler Eğitim Araştırma ve Kültür Derneği tarafından yaz Kur’an kursu kapanış programı düzenlendi.

Nurettin Ardıçoğlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen “Benim Kur’an’ım, Benim Bayrağım” adlı programa öğrenciler ve ailelerin yanı sıra Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı Nazif Bilginoğlu, İl Müftüsü İrfan Üstündağ, STK temsilcileri katıldı.

 

 

Program Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dualarla başladı. Daha sonra öğrenciler, ilahiler ve şiirler seslendirdi.

 

 

BİLGİNOĞLU: “ÇABA GÖSTEREN AİLELERİ KUTLUYORUM”

Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı Nazif Bilginoğlu, “En önemli şey; ailelerimizin, anne ve babalarımızın görevi olan çocuklarımıza İslami ve dini değerlerimize uygun bir evlat yetiştirmek, milletimizin geleceğini çok sağlam esaslarla çok sağlam temel üzerine kurmak için gerekli gayret ve çabayı gösteren sizler çok değerli ailelerimizi gerçekten gönülden kutluyorum” ifadelerini kullandı.

 

 

ÜSTÜNDAĞ: “BURADA HAYRA VESİLE İNSANLAR VAR”

İl Müftüsü İrfan Üstündağ, “Hayrın öncüsü olanlar ahirette önde olacaklardır, ahirete Allah’u Teala’ya yakın olacaklardır. İşte burada hayrın öncüsü olan insanlar mevcut bugün. İnşallah bu insanlar kıyamet gününde de önce olacaklar, Allah’u Teala’ya yakın olacaklardır” dedi.

 

 

Hayrat Vakfı İl Başkanı Dr. Ayhan Mirza İnak, faydalı nesiller yetiştirmede Kur’an-ı Kerim’i örnek almanın önemine değindi.