Berber, kuaför ve güzellik salonlarının haftanın bir günü kapalı olması uygulaması Türkiye genelinde yürürlüğe girdi.

Elazığ’da da Elazığ Valiliği tarafından işletmelerin hangi gün kapalı olacağına yönelik karar belli oldu. Açıklama Elazığ Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Nizamettin Türkoğlu’ndan geldi.

Başkan Türkoğlu, Elazığ Valiliği tarafından alınan karar doğrultusunda Berber, kuaför ve güzellik salonlarının Pazar günü kapalı olacağını duyurdu. İşletmeler belirlenen günde kapalı olmadığının tespiti halinde ise Ticaret Bakanlığı tarafından işletmeye idari yaptırım uygulanacak.

Başkan Türkoğlu yaptığı açıklamada; “Çok kıymetli meslektaşlarım, Berber, kuaför ve güzellik salonları ile ilgili alınan tatil kararı bugün itibariyle onaylanmıştır. Başta Elazığ Valimiz Ömer Toraman, Vali Yardımcımız Armağan Yazıcı’ya, Ticaret İl Müdürümüz Sayın Bilal Öztürk’e, Elazığ Esnaf ve Sanatkarlar Birliği Başkanımız Turan Kurnaz’a ve emeği geçen kurum müdürlerine şahsım ve odam adına teşekkürlerimi sunuyorum. Bu vesileyle meslektaşlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bu yasalar kanununa herkesin uymasını talep ediyorum. Aksi Taktirde esnaflarımızın alacağı herhangi bir cezai işlem hem sizleri hem de bizleri üzecektir” dedi.