Bir Deprem’de AKEDAŞ’tan

8

6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremlerden ağı hasar alan illerden biri olan Adıyaman’da depremin ardından yaraların sarılması adına yapılan çalışmalarda bir depremde AKEDAŞ’dan geldi.

Yaklaşık 1,5 aydır bölgede yaraların sarılması adına yapılan çalışmaların önemli ölçüde aksamasına neden olan, Herkese Yetecek kadar Enerjimiz Var sloganı ile bölgeye hizmet veren AKEDAŞ’ın yaşanan olumsuzlukları giderme adına kılı kıpırdamıyor.Yaklaşık 2 aydır yapılan başvurulara işlemler bitirilmezken bu konuda  depremi yaşayan diğer illerde çok kısa sürede başvurular sonuçlandırılıyor.

Depremzedelerin sıkıntılarına çözüm için başlatılan çalışmalar enerji temin edilemediği için bölgede yapılan çalışmaların sekteye uğraması vatandaşların tepkisine neden oluyor. Vatandaşlar sıkıntı içinde ne yapacaklarını nasıl çözüm üreteceklerini kara kara düşünüyorlar. Konuyla ilgili olarak AKEDAŞ yetkililerine yapılan başvurularda sonuçsuz kalıyor.

Devlet tüm imkânlarını bölgedeki illerin yaralarının sarılması adına hareket geçirmişken, AKEDAŞ’ın duyarsız ve problemlere çözüm getirme yerine tutarsız davranışları hem vatandaşları hem de bölgede çalışma yapan firmaların sabrını taşınmak üzere.

Başta Adıyaman Valiliği olmak üzere yetkililerin bu konuda yaşanan sıkıntılara gerekli çözümleri getirmek üzere harekete geçmeleri isteniyor.

Exit mobile version