Çetiner: Türkiye Yüzyılına Nefes Olacağız

featured

İrfan ARSLAN

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde başlatılan “Geleceğe Nefes Ol” ağaçlandırma çalışmaları kapsamında ilimizde yeni bir ormanlık alan oluşturuluyor. Orman Bölge Müdürü M. Salih Çetiner, yapılan planlama kapsamında ilimizde yarın saat 11.00 de yapılacak olan Milli Ağaçlandırma etkinliğinde hazırlanan lokasyonlara 23 bin fidan dikileceğini açıkladı.

Orman Bölge Müdürü M. Salih Çetiner, Milli Ağaçlandırma etkinliği kapsamında yapılacak olan çalışmalar kapsamında ilimizde 11 lokasyonda toplam 23 bin fidan dikiminin gerçekleşeceğini belirterek şunları söyledi.

“Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 100 yıl dönümünde , Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde ülkemizde başlatılan ve bu yıl 4.sünü gerçekleştireceğimiz Milli Ağaçlandırma etkinliğimizi yarın gerçekleştireceğiz. Bu yıl ilimizde Milli Ağaçlandırma etkinliği kapsamında ilimizde belirlediğimiz Tadım Köyü Yemişlik üstündeki alanda100. Yıl Cumhuriyet Ormanında fidan dikim törenimizi gerçekleştireceğiz.

Bu alanda ki etkinliğimiz 11 Kasım’da saat 11.00 de gerçekleşecek. Açılış konuşmaları, fidan dikim etkinliğinin ardından fidan dağıtımı yapılacak. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi ilimizde yapılan etkinliklere büyük ilgi gösteren vatandaşlarımızın da katılımı ile gerçekleştireceğiz. Etkinliğimiz kapsamında ilimiz merkez ile ilçelerinde oluşturduğumuz 11 fidan dikim alanlarında toplam 23 bin fidan dikimini gerçekleştireceğiz.

“ORMANLIK ALANIMIZI ARTIRDIK”

Orman Bölge Müdürü M. Salih Çetiner, ilimizde son 10 yılda yapılan ağaçlandırma çalışmaları sonucunda ormanlık alan miktarını artırdıklarını belirterek şunları söyledi.

“İlimizde ki ormanlık alan miktarı yüzölçümünün yüzde 19’uydu. Orman Bölge Müdürlüğümüz ilimizde son on yılda yapılan çalışmalar sonucunda ilimizdeki ormanlık alan yüzde 3 artırılarak yüzde 19’dan yüzde 21’e yükseltilmiş durumda. Biz bu konuda ki çalışmalarımızı hız kesmeden devam ettirmek ve ilimizdeki ormanlık alan miktarını artırmaya devam etmenin çabasında olacağız.

Bu çalışmalarımızın tescili içinde gerekli girişimlerimizi yaptık. Tapu tescilini yaptık. Ağaçlandırma çalışmalarının kayıt altına alınması adına çalışma yaptığımız alanlarda tescilini de yaparak kayıt altına almış oluyoruz. Milli Ağaçlandırma çalışmalarının da bu alanda gelecekte ilimizde ki ormanlık alanların varlığını artırma ve yeni alanları ormanlık olarak ihdas etmenin çabasında olacağız. Vatandaşlarımızdan beklentimiz bu çalışmalara katılmaları ve yaşamları içinde mutlaka bir fidan dikimini gerçekleştirmelerini istiyoruz. Her bir vatandaşımızın dikili bir fidanı olsun istiyoruz.” dedi.

 

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Çetiner: Türkiye Yüzyılına Nefes Olacağız

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin