Çevre Tarım Ve Hayvancılık Komisyonu İkinci Toplantısını Gerçekleştirdi

featured

Elazığ STK Platformu Çevre Tarım ve Hayvancılık komisyonu ikinci toplantısında su kaynaklarının kirletilmesi, domuz popülasyonunun artması ve atıl durumdaki meraların kullanılmaması sorunları ve çözüm önerileri masaya yatırıldı.

Elazığ STK Platformu Çevre Tarım ve Hayvancılık komisyonu ikinci toplantısını düzenlendi. Birçok STK’nın katılım sağladığı toplantıda şehrin sorunları ve çözüm önerileri masaya yatırıldı.

İlin su kaynaklarının kirli kullanıldığını söyleyen Elazığ Sivil Toplum Kuruluşları Platformu Çevre Tarım ve Hayvancılık komisyonu Kuzova Dernek Başkanı Erol Aslan, konuya ilişkin yapacakları çalışmadan bahsederek: “Elazığ STK Platformu Çevre Tarım ve Hayvancılık komisyonu olarak ilimizin tarım, hayvancılık ve çevre sorunlarına müdahil olmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. İlimizin en önemli sorunlarından birisi hoyratça kullandığımız su kaynakları. Su kaynaklarımızı kirletiyoruz ve su kaynaklarımız alarm vermeye başladı. bunu kirlettikten sonra geri dönüşümü imkansıza yakın. Biz bu konuya dikkat çekmek için Elazığ STK Platformu Çevre Tarım ve Hayvancılık komisyonu olarak bir çalışma yapacağız Cip Barajı beslenme havzasında Perşembe günü bir çevre temizliği yapacağız.” dedi.

Erol Aslan, tarımın en büyük sorunlarından birinin domuz popülasyonun artması olduğunu söyledi.

Başkan Aslan atıl durumdaki meraların kullanılması gerektiğinin altını çizerek: “bir çok mera atıl durumda. Küçükbaş hayvanlarımızın yem sorunu bayağı bir maliyet olmakta. Bunun için atıl durumdaki meraların kullanılması için gereken çalışmaları yapacağız. bütün sorunlara yapıcı olarak çözüm odaklı destek olmaya devam edeceğiz.” Dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Çevre Tarım Ve Hayvancılık Komisyonu İkinci Toplantısını Gerçekleştirdi

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin